Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Orgazm na życzenie

Recommended Posts

W USA do leczenia choroby Parkinsona wykorzystywany jest wszczepiany układ scalony, który pomaga pacjentowi za pomocą elektrycznego stymulowania odpowiednich regionów mózgu. Specjaliści chcą teraz wykorzystać ten sam układ do wywoływania... przyjemności seksualnej.

Morten Kringelbach z wydziału psychiatrii Oxford University stwierdził, że kolejnym "celem" układu może być kora okołooczodołowa. Ma on pomóc osobom, które nie są zdolne do odczuwania przyjemności z seksu.

Neurochirurg, profesor Tipu Aziz mówi, że pomysł Kringelbacha powinien zadziałać. Przytacza historię pewnej kobiety, której przed kilku laty w ramach eksperymentu wszczepiono podobny układ. Z osoby oziębłej zmieniła się w wulkan seksu. Jednak tak radykalna zmiana nie spodobała jej się i chip został usunięty.

Aziz dodaje jednak, że przy współczesnym stanie technologii umieszczanie układu scalonego w mózgu jest zbyt ryzykowne. Jest przy tym optymistą. Jego zdaniem w ciągu około 10 lat nauka i technologia ulegną takim zmianom, że możliwe będzie sztuczne stymulowanie bardzo głębokich obszarów mózgu, co pozwoli na opracowanie całego szeregu nowych metod leczenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czytałem o eksperymencie wszczepiania elektrod do mózgu małpy. Sama małpa mogła pobudzać elektrodę naciskając przycisk. Efekt wywołany przez umieszczenie elektrody w niektórych obszarach był taki, że małpka naciskała guzik aż padła z wyczerpania. Ciekawe jak to jest u ludzi i czy można się od takich elektrycznych stymulacji uzależnić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro od samego "staroświeckiego" seksu można się uzależnić, to czemu nie od samej stymulacji czipem ? Są ludzie uzależnieni od masturbacji, więc według mnie nie ma większych przeszkód co do powyższego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Matsukawa

Dla równowagi zostanie zapewne opracowany chip wszczepiany w ośrodek bólu. Kodowa nazwa projektu wykorzystania stymulacji z tych dwóch ośrodków, będzie najprawdopodobniej nosiła nazwę Guantanamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...