Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
Mrówa

Ustawa o klonach ludzko-zwierzęcych

Recommended Posts

Guest tymeknafali

Również popieram w 100%

To co piszą ci ludzie... fakt przerażające. Tylko widzicie tu jest taka pseudo moralność, łatwo jest o czymś głosić swoje radykalne poglądy, dopóki samych tych ludzi nie spotka problem. Aborcja jest zła, dopóki córka nie zajdzie w ciąże z parobkiem, to damy zielone, córka pójdzie i ma być cicho sza! Co złego to nie my!

Co do kościoła to ciekawym była ich zdaniem "bezbożność i bluźnierstwem" głoszenie poglądów, że ziemia jest okrągła i słońce w centrum, za to się życie traciło, dziś na szczęście pomimo że dalej ogrom głupiego motłochu, to już władzy nie mają :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest tymeknafali

No dobra, masz racje jak by nie patrzeć, choćby możliwość głosowania, ale tak naprawdę wiele więcej. Jednak w wielu aspektach nie są w stanie wygrać. Pamiętaj, że ich władza maleje z każdym rokiem, stare pokolenia wymierają, które się ich słuchały, a te młode mają już rozum, i nie słuchają :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

No cóż nie pozostaje mi nic innego jak zgodzić się z przedmówcami. W końcu gdzieś trzeba wiedzę zdobyć. To że medycyna jest na takim a nie innym poziomie zawdzięczamy często mało humanitarnym eksperymentom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Anglii podobno już się zgodzili na tego typu doświadczenia. Co do praw moralnych, to czy takie stworzenie można by uznać za posiadające duszę? Będące człowiekiem? I pozostaje jeszcze jedno (wiele): KONSEKWENCJE. Wszystkie. Jeśli złamie się prawo... Dojdzie do konfliktów...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do konfliktów dochodzi przy wprowadzaniu każdego prawa. Czasem lepiej wprowadzić kontrowersyjne prawo i przecierpieć niezadowolenie niektórych ludzi, niż rezygnować z ustaw, które mogą popychać naród do rozwoju.

 

Dusza? A co to jest dusza, skoro nawet KK nie jest w stanie precyzyjnie określić, kiedy dokładnie wnika ona do ciała człowieka? Zgodnie z jego doktryną duszę otrzymuje się przy zapłodnieniu... co w takim razie z bliźniakami jednojajowymi? Mają jedną duszę na spółkę, jeden z nich nie ma jej w ogóle, czy obaj mają jakieś wybrakowane? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mają jedną duszę na spółkę, jeden z nich nie ma jej w ogóle, czy obaj mają jakieś wybrakowane?

 

Czy jak kopiujesz MP3 to co odróżnia obie wersje poza nazwą którą nadajesz??

 

Klony od oryginałów się różnią (PM się nie kopiuje) np: klon mikroosa choć będzie podobny fizycznie to psychicznie będzie zommbi.

Z drugiej strony skoro niektóre stare cywilizacje znały naturalne klonowanie (seks dziadka z wnuczką) ciekawe ilu współczesnych przywódców jest podstawionymi klonami swych  oryginałów które w wyborach obiecywały coś, a po dojścu do władzy charakteryzują się totalną amnezją.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest tymeknafali
naród

A nawet całej ludzkości.

Nie mieszajmy się w sprawy KK, dosyć zakłamani są w ogromie aspektów.

 

Każdego Religia to jego sprawa, nie krytykujmy czegoś dla tego że jest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postęp się będzie dokonywał bez względu na ograniczenia prawne i moralne. Tacy jesteśmy. Zakłamanie to nie jest wcale domena religii. Wystarczy się przyjrzeć lepiej własnemu zachowaniu aby dostrzec jak często brakuje nam odwagi do głoszenia tego co myślimy.

Zakłamanie to domena ludzi. Gdybyśmy byli zawsze szczerzy lub chociaż przeważnie szczerzy, to żadne zakłamanie nie mogłoby nas dotknąć. Prawda jest jednak taka że kłamstwo jest zazwyczaj wygodniejsze, dla człowieka, dla narodów, dla religii.

Z duszą jest cieżka sprawa. Ale nie aż tak ciężka jeśli odrzucić zakłamanie. Potrafi ktoś?

Ja spróbuję. Dusza to coś co wymyśliliśmy aby nas odróżniało od zwierząt. Czy to znaczy że nie istnieje? Niekoniecznie, różnimy się od zwierząt.Zatem można przyjąć że te różnice nazwano duszą. W tym sensie dusza istnieje.

W naszym języku rozróżnia się jeszcze ducha-czyli życie. Ten termin z kolei służył do odróżnienia tego co martwe od tego co żywe. W tym sensie my posiadamy ducha i zwierzęta posiadają ducha. Kamienie nie posiadają :D

W niektórych religiach i przedmioty posiadały ducha lub nawet dusze, gdyż ludzie uważali je za podobne sobie. W jakim sensie? W takim że istniały.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...