Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Gość tymeknafali

Kącik Kucharski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tymeknafali

Jeżeli macie jakieś pomysły co można smacznie i zdrowo przyrządzić, to umieszczajcie tu swoje przepisy, porady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymeknafali

To może zacznę pierwszy:

Śniadanie - dwa banany polane miodem i posypane cynamonem. Do tego szklanka kakao i szklanka kawy.

Bardzo pożywne śniadanko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa tosty, masełko , kufel kawy a na deser do ucha radyjko, na oko komp, na płucka  papieros.

 

(oszałamiające śniadanko) ;D

 

woda z cytryną
- 5 pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubełek białego sera i kromka pieczywa razowego żytniego + woda z cytryną/herbatka bez cukru. Ew. zamiast sera dwa jajka na miękko, bo na twardo zaparcia powodują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musli z jogurtem albo pieczywo razowe żytnie z serkiem topionym. Do tego obowiązkowo kawa, bez tego nie da się ruszyć z miejsca ;)

 

Tylko przed wypadami pakuję się pustymi kaloriami, czyli pcham w siebie suchy makaron :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko przed wypadami pakuję się pustymi kaloriami, czyli pcham w siebie suchy makaron ;)

:(:) ;D

 

Śniadanie pieczywo razowe np. z miodem i masłem, kakao, kawa/herbata

 

Swoją drogą śniadanie to bardzo prosty posiłek, może ktoś przepis na smaczny i pożywny obiad poda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cogito

szpinak.szpinak zasmazany z mlekiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czemu przy kawie nikt nie dodaje wody ? Kawa dobrze odwadnia organizm.

To ja podam przepis na weekendową nasiadówkę przed filmem:

Dzień wcześniej zrobiona i odgrzana w mikrofali lazania + chłodne piwko pszeniczne, ewentualnie ciemnie słodkie karmi ;)

 

Jeśli chodzi o śniadanie to jak najbardziej razowy chlebek z samym masełkiem. Najlepiej takim, które po wyciągnięciu z nocnego odpoczynku w lodówce da się na tym chlebku rozsmarować - a nie taki badziew który się nazywa masmixem/masłem extra/milksełkiem i po wyciągnięciu z lodówki można je jedynie kroić i kruszyć, bo woda w nim zamarzła :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie masło które się daje po wyjęciu z lodówki rozsmarować to nie masło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się z Tobą nie zgodzę. Prawdziwe masło to w ponad 80% tłuszcz - nie pamiętam w ilu. Więc niższa temperatura zamarzania niż w produkcie w którym tłuszcz to 60%. U mojej ciotki jeszcze kilka lat temu domownicy sami wyrabiali masło z krowiego mleka (chleb z prawdziwego pieca też się tam piekło) i to masełko, też się idealnie rozsmarowywało po wyciągnięciu z lodówki. Hmmm... może przesadziłem z tym super rozsmarowywaniem, ale kroisz cienki plasterek (który się nie kruszy jak w masmixach) i kładziesz go na chlebek, po czym rozsmarować się go da dość dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cogito

prawdziwe maslo ma na opakowaniu napis masło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymeknafali

Kotleciki serowe (np.: do obiadu):

potrzebujesz ser żółty, jajko, bułkę tartą.

1. Rozbijasz jajko do głębszego talerza i mieszasz.

2. Do drugiego płytkiego talerza wysypujesz bułkę.

3. Ser żółty kroisz na kawałki grubości ok. 1 cm,

4. Kawałek sera nie powinien być za duży: tak maksymalnie: h:1cm, dł:6cm, szer: 4 cm.

5. Rozgrzewasz patelnie i olej na niej (dużo oleju, swobodnie musi być cała patelnia zalana)

6. Kawałek sera moczysz w jajku, potem w mące, potem jeszcze raz w jajku i jeszcze raz w mące.

7. Wkładasz na patelnie gotowy kawałek i smażysz aż panierka będzie złocista.

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takich pomysłów to przydałoby się na CKD być ;D Choć i tak pewnie za dużo węglowodanów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi równie smakowicie co niezdrowo ;)

Ktoś może robił schaboszczaka po myśliwsku ? Schaboszczak razem z grzybami w panierce, do tego roztopiony serek na wierzchu. Ostatnio wcinałem takiego, że aż huczało - ale nie wiem jak zrobić, aby te grzybki zmieścić pod panierkę. Podejrzewam, że przy panierowaniu cały czas mi będą wypadać i się rozłazić na boki :) Jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymeknafali

Czekam na przepisy a nie tylko na komentarze ;):)

Słodki placek:

3 - 4 jajka, mąka, cukier, mleko/śmietana opcjonalnie: miód, kakao, lub co ci do głowy przyjdzie.

Rozbijasz jajka na talerz, mieszasz do jednolitego koloru, dodajesz mąki, mieszasz do uzyskania jednolitej konsystencji, powinna być raczej niepływająca, dodajesz cukier (opcjonalnie 10 - 15 łyżeczek), mieszasz, na koniec dodajesz mleko/śmietanę i mieszasz. Potem opcjonalne dodatki. Na rozgrzaną patelnie wylewasz wcześniej przygotowany płyn. Patelnia powinna być pokryta roztopionym masłem, NIE olejem. Smażysz nie dłużej jak 5 minut z obu stron, smaczniejszy gdy zrobisz tak, by był w "sosie własnym (wymaga odpowiedniej zdolności manualnej trzymania patelni :( )> Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam naleśniki z sosem czosnkowym ;)

 

Ciasto robi się identyczne, jak do naleśników np. z dżemem, ale zamiast cukru dodaje się nieco więcej soli, a do tego zioła.

 

Sos robi się ze śmietany (12%), kilku wyciśniętych ząbków czosnku i przypraw do smaku (w mojej kuchni są to najczęściej: vegeta lub sól, papryka ostra i curry). Całość się podgrzewa (ale nie za mocno, żeby śmietana się nie zwarzyła!).

 

Do tego wszystkiego można dodać podsmażone mięsko z kurczaka, pomidory i co tylko przyjdzie do głowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i przypraw do smaku

 

ja bym do tego dorzucił starty imbir i/lub kurkumę (jak ktoś umie ją zdobyć), a jeśli chodzi o przyprawy to polecam "zioła do sałatek" z Kamisa oraz "przyprawę do kurczaka" z firmy 'przyprawy świata', którą dodaję niemalże do wszystkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...