Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
este perfil es muy tonto

Polityka

Rekomendowane odpowiedzi

A może Gatesowi chodzi po prostu o dobry PR swój i swojej firmy, bo kasy ma już tyle, że i tak nie jest w stanie jej wydać?

 

Tu absolutnie nie masz racji.. obie rzeczy są tak rodzielone, że gdy jako dziennikarz Chipa zadzwoniłem do PR Microsoftu po jakieś informacje o Funadcji Gatesów, to powiedzieli mi jedynie, że nie mają na ten temat żadnych danych, bo to prywatna inicjatywa Billa i nie ma nic wspólnego z ich firmą.

 

A jak definiujesz idealizm? Przykład Gatesa dałem nieco prowokacyjnie...

Tak naprawdę bardzo często ktoś, kto działa z pobudek czysto egoistycznych robi więcej dobrego, niż idealiści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to szacun dla pana Gatesa w takim razie. Nie wiedziałem tego i dlatego zadałem pytanie. Dobrze wiedzieć, że jest tak, jak mówisz.

 

Jak rozumiem idealizm? Dla mnie to zdolność do poświęceń. I właśnie dlatego na początku napisałem, że niekoniecznie oddawanie pieniędzy jest altruizmem/idealizmem. Czy poświęceniem jest oddanie kasy, gdy ma się jej tyle, że nie ma się co z nią zrobić? Na to już każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,Niech twoja lewa reka nie wie co czyni prawa '' to prawdziwy altruizm reszta to reklama samego siebie, próba kupienia spokoju sumienia, zwykła bezczelność (w przypadku bila - próba wyrównaniu światu krzywdy która mu zafundował (stagnacja). ,,Łatwo wodę zabrudzić ale o wiele trudniej ja wyczyscić". 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a może możliwość łatwego napisania tego co myślę nie wpisując skomplikowanych poleceń jednak jest jakimś rozwojem.Co do wywoływania stagnacji to czym to wywołał?patentami i nieuczciwą konkurencją?(pytam bo nie wiem,nie twierdzę że nie wywołał,po prostu chciałem nadmienić że Bill się do czegoś pozytywnego przysłużył moim laickim zdaniem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stagnację wywołał hermetyzacją dostępu do kodu windows ,jak każdy monopol(na władzę, wiedzę, oprogramowanie, produkcję) przynosi stagnację. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...