Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Mariusz Błoński

Przeglądarki

Rekomendowane odpowiedzi

To tak na początek luźnego gadania.

Niektórzy byli zainteresowani statystykami przeglądarek w KW.

Poniżej dane za wrzesień, a w nawiasach za sierpień dla porównania:

 

Gecko 53,565% (57,550%)

IE 32,153% (29,390%)

Opera 10,766% (12,420%)

KHTML 3,476% (0,592%)

Inne 0,035% (0,039%)

Netscape 0,018% (0,011%)

 

Bardziej szczegółowo:

 

FF 3.0x 37,987% (32,001%)

IE 7.0x 16,609% (15,189%)

IE 6.0x 15,322% (14,066%)

FF 2.0x 14,224% (23,961%)

Opera 9.5x 8,061% (9,247%)

Safari 3.1x 3,338% (0,470%)

Opera 9.2x 2,022% (2,695%)

FF 1.5x 0,428% (0,449%)

Mozilla 1.9x 0,210% (0,354%)

FF 1.0x 0,193% (0,218%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczy 100,000% (100.000%)

Człowiek posiada oczy stereoskopowe, ułożone blisko siebie z przodu głowy. Każde z oczu odbiera minimalnie inny obraz, który scala się w ośrodku wzrokowym i dzięki temu umożliwia widzenie trójwymiarowo (przestrzennie), jednak tylko w pewnych odległościach (do ok. 50 m). Widzieć stereoskopowo mogą także inne zwierzęta, mimo innego usadowienia i budowy oczu.

Światło przechodzi przez przednią część twardówki - rogówkę;

wpada do oka przez źrenice regulowaną tęczówką - kolorową częścią oka;

przechodzi przez soczewkę, która załamuje promienie świetlne;

przechodzi przez ciało szkliste;

promienie padają na wewnętrzną warstwę oka - siatkówkę (gdzie powstaje odwrócony obraz), składającą się z fotoreceptorów - czopków (kolor) i pręcików (kształt i ruch). Plamka żółta - największe skupisko czopków; plamka ślepa - tak nie ma fotoreceptorów, od niej wychodzi nerw wzrokowy;

nerw optyczny przewodzi impulsy nerwowe do ośrodków wzrokowych kory mózgowej. Bardzo ważna jest obecność rodopsyny w pręcikach i jej podobnych barwników w czopkach.

 

Elementy ciała rzęskowego, czyli wyrostki rzęskowe, to promieniście ułożone fałdy, które wydzielają ciecz wodnistą (mającą udział w sztywności gałki ocznej), natomiast mięsień rzęskowy umożliwia zmianę krzywizny soczewki, co zmienia jej ogniskową i sprawia, że oko ma zdolność do akomodacji

 

-narządy umożliwiające wykrywanie kierunku padania światła i jego intensywności oraz, wraz ze wzrostem złożoności konstrukcji, efektywny proces formowania obrazu, czyli widzenie. Dzieje się tak dzięki rodopsynie.

Plamki oczne lub bardzo prosty typ oczu umożliwiają wykrywanie kierunku padania światła oraz ocenę jego intensywności, lecz nie pozwalają na widzenie przedmiotów. Narządy do tego zdolne wytworzyły jamochłony, pierścienice, pazurnice, stawonogi, mięczaki i kręgowce. Efektywny proces formowania obrazu, widzenie, wymaga bardziej złożonej konstrukcji, zwykle wyposażonej w soczewkę, która skupia wiązkę światła na komórkach światłoczułych. W ewolucji oka pojawienie się soczewki było przełomowym momentem. Dalsza ewolucja oka polegała na doskonaleniu systemu soczewek, czemu towarzyszył postęp w tworzeniu obrazu w komórkach światłoczułych. Dwa zasadniczo odmienne typy oka o złożonej konstrukcji to fotograficzne oko kręgowców i niektórych głowonogów (mątw i ośmiornic) oraz oko złożone stawonogów. Oczy kręgowców i głowonogów są narządami analogicznymi.

Najbardziej rozwinięte ewolucyjnie oczy posiadają kręgowce, choć pod niektórymi względami pierwotniejsze oczy złożone okazują się być efektywniejsze. Na przykład, kręgowce do widzenia przestrzennego potrzebują dwojga oczu, natomiast stawonogi, przykładowo rawki z rzędu ustonogich, widzą przestrzennie każdym okiem z osobna. Owady widzą światło o różnej długości fali, od czerwieni do ultrafioletu, a także polaryzację światła. Oko złożone jest również o wiele bardziej wrażliwe na błyski - jeszcze przy częstotliwości 265 błysków na sekundę, podczas gdy oko ludzkie nie rejestruje już błysków powyżej 45-53 na sekundę, dlatego postrzegamy np. światło żarówki jako ciągłe, chociaż pulsuje ono z częstotliwością 100 lub 120 błysków na sekundę. Obraz w oku złożonym musi więc być niezwykle migotliwy, dzięki czemu jest ono niezwykle wrażliwe na ruch.

 

źródło:wikipedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem przez chwile uzywac Chrome'a ale szybko skrzywilem gebe kiedy to doslownie rwaly mi filmiki na u2bie, gdzie np. w FF3 chodza bez problemu.

 

Swoja droga chcialem sie troche odseparowac od FF bo wkurza mnie jego mozolnosc podczas uruchamiania samej przegladarki i dosyc sporego zgryzu w momencie zuzycia duzej ilosci pamieci kompa.

 

Szukalem na necie czy sa sposoby na przyspieszenie FF podczas uruchamiania, niestety nic nie udalo mi sie znalezc a wkurza mnie to ze XP uruchamia mi sie od przycisniecia "POWER" na obudowie w ciagu 35s, gdzie po 35s moge swobodnie uzywac explorera, a np. uruchamianie FF trwa okolo 10s.

 

Swoja droga w pracy mozemy uzywac tylko IE, systemy jednak sa tak skonfigurowane, ze okno IE uruchamia sie doslownie natychmiast po nacisnieciu ikonki, gdzie podkreslam sprzet jest gorszej jakosci anizeli ten ktory mam w domu.

Hm jak widac IE ma mozliwosc na Instant Run, no ale coz trzeba wybrac mniejsze zlo, albowiem nie poradzilbym sobie w zyciu bez moich ukochanych addonow do FF :)

Jak to mowia z FF zle bez niego jeszcze gorzej :(

 

PS: FF generalnie zuzywa najwiecej pamieci ze wszystkich silnikow, poniekad Safari bardzo dobrze sobie radzi z rozporzadzeniem naszych Gbajtow ;)

 

PS2:a pan wyzej to oczy*m bo nie rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...