Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Doktorantka z Wrocławia tworzy kombinezon do nauki gry w golfa

Rekomendowane odpowiedzi

Miłośniczka golfa Justyna Bącela, doktorantka Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej, pracuje nad kombinezonem ułatwiającym naukę gry w golfa. Zafascynowana od 10 lat golfem młoda uczona jest instruktorką tej gry i stara się promować ją wśród kobiet i dzieci. Wciąż jednak pamięta, jakie kłopoty sprawiały jej początkowe etapy nauki. Szczególnie trudnym elementem jest swing golfowy, skomplikowany ruch całego ciała.

Bącela wpadła na pomysł wyposażonego w czujniki kombinezonu, który oparty o odpowiednie algorytmy do analizy danych będzie informował użytkownika, które partie ciała nieprawidłowo pracują przy swingu. Prototyp składa się z 19 czujników umieszczonych w różnych miejscach i sprawdzających pozycję gracza. Urządzenie wibruje w miejscach, gdzie ułożenie ciała jest niewłaściwe.

Pomysłodawczyni jest inżynierem biomedycznym, ale kwestie finansowe i menedżerskie to dla niej nowość. Zdecydowała się więc na założenie startupu i powołanie do życia zespołu złożonego z fizyków, grafików czy programistów, który pomoże jej w realizacji projektu. Przełomowym momentem był dla mnie udział i zwycięstwo w Szkole Pionierów Polskiego Funduszu Rozwoju - mówi. Udało się jej też zdobyć dofinansowanie z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Kombinezon, rozwijany przez startup Weregolf, powstaje głównie z myślą o trenerach golfa i ich uczniach. Może on znacznie ułatwić proces nauki golfa, poprawiając technikę i skuteczność graczy.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę o taki do nauki pływania.

Mimo lat nauki, cały czas mam problem z ciężkimi nogami w kraulu, w efekcie czego mnóstwo energii marnuję na walkę z żywiołem, zamiast na efektywne pływanie.

Teorii naczytałem się mnóstwo, ale co z tego, skoro nie potrafię tego efektywnie przełożyć na praktykę. Niby postępy jakieś mam, ale nadal jest to walka, zamiast przyjemności (w przeciwieństwie do stylu klasycznego, który jest dla mnie pełnym relaksem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...