Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Czy nasze dane medyczne są chronione, czyli e-recepta a prywatność!

Recommended Posts

E-recepta zdobyła popularność w Polsce jako szybki, wygodny i ekologiczny sposób na przepisywanie leków. Chociaż korzyści płynące z jej stosowania są oczywiste, warto zastanowić się nad tym, jak wpływa na ochronę prywatności pacjentów. Czy możemy być pewni, że nasze dane są bezpieczne?

Ochrona danych osobowych w e-receptach

W Polsce e-recepta jest zgodna z obowiązującymi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych, w tym z RODO. Oznacza to, że dane pacjentów są przechowywane, przetwarzane i chronione zgodnie z odpowiednimi zasadami bezpieczeństwa. Dostęp do tych danych mają wyłącznie osoby uprawnione, takie jak lekarze, farmaceuci i ubezpieczyciele.

Serwisy medyczne oferujące e-recepty

Jednym z serwisów medycznych, które umożliwiają korzystanie z e-recepty, jest podmiot medyczny e-lekarz24h.pl. Portal ten oferuje możliwość konsultacji z lekarzem online, który może przepisać e-receptę. Dzięki temu pacjenci mogą załatwić swoje sprawy medyczne z domu, bez konieczności udawania się do przychodni. E-lekarz24h.pl dba o ochronę danych swoich klientów, stosując odpowiednie zabezpieczenia techniczne i organizacyjne.

Jak dbać o swoją prywatność korzystając z e-recepty?

Chociaż system e-recepty jest zabezpieczony, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które pomogą nam dbać o prywatność. Przede wszystkim, nie udostępniajmy naszego PESELu ani innych danych osobistych w miejscach, gdzie nie jest to konieczne. Ponadto, korzystajmy z serwisów medycznych, które mają dobre opinie i stosują się do obowiązujących przepisów.

Podsumowanie

E-recepta to nowoczesne rozwiązanie, które ułatwia dostęp do leków oraz oszczędza czas pacjentów. Ochrona prywatności pacjentów jest priorytetem, a system e-recepty w Polsce jest zabezpieczony zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych. Korzystając z serwisów medycznych, takich jak e-lekarz24h.pl, możemy mieć pewność, że nasze dane są chronione.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...