Zaloguj się, aby obserwować tę zawartość
Obserwujący
0
Pierwszy superwyświetlacz
dodany przez
KopalniaWiedzy.pl, w Technologia
-
Podobna zawartość
-
przez KopalniaWiedzy.pl
Sony zaprezentowało projektor 3D, który dostępny będzie dla przeciętnego (no - może prawie "przeciętnego") miłośnika kina domowego - model VPL-HW30ES.
Projektor zaopatrzono w ten sam panel SXRD (oferujący rozdzielczość 1920×1080 punktów), co jego droższy kuzyn, kosztujący 10 tysięcy dolarów VPL-VW90ES. Technologia High Frame Rate SXRD pozwala na reprodukcję ostrego obrazu (Sony zapewnia o redukcji rozmycia ruchu), oferując kontrast na poziomie 70 000:1 oraz jasność wynoszącą 1300 lumenów.
Urządzenie jest w stanie wyświetlac obraz 3D, 2D, a także symulować trzeci wymiar w przypadku materiałów dwuwymiarowych.
VPL-HW30ES współpracuje z aktwynymi okularami TDG-PJ1, które są lżejsze od poprzdniego modelu o 18 gramów. Po półgodzinnym ładowaniu TDG-PJ1 mogą pracować bez przerwy przez 30 godzin.
VPL-HW30ES będzie dostępny w Europie w lipcu tego roku. Jego cena nie jest znana, choć w Japonii kosztuje on 370 tysięcy jenów, czyli około 4600 dolarów.
-
przez KopalniaWiedzy.pl
Sharp zaprezentował prototypowy 85-calowy telewizor LCD o rozdzielczości Super Hi-Vision. Super Hi-Vision pokaże obrazy o rozdzielczości 7680x4320, czyli 16-krotnie lepszej niż rozdzielczość HDTV.
System Super Hi-Vision jest rozwijany na zamówienie publicznego japońskiego nadawcy NHK. Publiczne próby nowego systemu rozpoczną się około roku 2020, a stworzenie telewizora to ważny krok w kierunku rozpoczęcia nadawania w tym formacie.
Super Hi-Vision wymaga zarejestrowania, przetworzenia i przesłania olbrzymiej ilości danych. Każda klatka obrazu to odpowiednik 33-megapikselowego obrazka. Dlatego też wymagany jest zupełnie nowy sprzęt, który będzie mógł współpracować z tym standardem.
W ostatnich latach liczne firmy pracują nad mniejszym, lżejszym i tańszym sprzętem dla Super Hi-Vision.
Niedawno JVC pokazało projektor dla Super Hi-Vision, który co prawda nadal jest duży, ciężki i drogi, ale i tak jest dwukrotnie mniejszy i czterokrotnie lżejszy niż dotychczasowe rozwiązania.
Prace nad Super Hi-Vision rozpoczęły się w roku 1995, kiedy w Japonii startowała analogowa telewizja HD. Z kolei prace nad HD były prowadzone przez NHK od 1964 roku.
-
przez KopalniaWiedzy.pl
JVC jest autorem pierwszej kamery pracującej w standardzie 4K2K 60p. Urządzenie jest w stanie rejestrować obraz o rozdzielczości 4K2K (3840x2160 pikseli, 8,29 megapikseli) z prędkością 60 klatek na sekundę.
Kamera korzysta z pojedynczego czujnika CMOS o przekątnej 1,25 cala i 12-bitowego przetwornika sygnału. Urządzenie jest lekkie, waży zaledwie 3 kilogramy. Udało się to osiągnąć dzięki temu, że cały system przetwarzający obraz znajduje się w osobnej obudowie poza kamerą. Sygnał z kamery przesyłany jest z prędkością 10 gigabitów na sekundę do jednostki przetwarzającej. Odległość pomiędzy oboma urządzeniami może wynosić do 100 metrów.
Jednocześnie JVC pokazało swój najnowszy projektor, pracujący w eksperymentalnym formacie Super Hi-Vision (SHV).
Format ten jest rozwijany prze NHK. Pozwala on na wyświetlanie obrazu o rozdzielczości 7680x4320 pikseli (33 megapiksele) z prędkością 60 klatek na sekundę. SHV współpracuje też z 24-kanałowym (22.2) dźwiękiem. Jest on kompatybilny ze standardami ITU-R BT.1769 oraz SMPTE 2036.
Obraz z projektora charakteryzuje się jasnością rzędu 10 000 lumenów, a kontrast wynosi 5500:1. Jego producent zapewnia, że zapewnia on dobrą jasność obrazu nawet na ekranie o wymiarach 10x15 metrów.
W porównaniu do projektorów o jasności 7000 lumentów, najnowsze urządzenie JVC jest znacznie bardziej energooszczędne. Te pierwsze bowiem wykorzystują dwie lampy o mocy 2000 watów każda. Tymczasem Super Hi-Vision D-ILA Projector używa pojedynczej lampy o mocy 3000 watów. Oznacza to 50-procentowy spadek zużycia mocy i o 60% tańszy koszt lamp.
Za pomocą nowego projektora można wyświetlać też obrazy o standardowej rozdzielczości. Projektora nie można jednak uznać za urządzenie przenośne. Waży on bowiem 168 kilogramów.
-
-
Ostatnio przeglądający 0 użytkowników
Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.