Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Kombinezon dla pingwina

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać na przykładzie 25-letniego podopiecznego biologów z Kalifornijskiej Akademii Nauk, kombinezon do nurkowania przydaje się nie tylko ludziom, ale również... pingwinom. Sędziwy nielot zaczął łysieć i zupełnie stracił ochotę na baraszkowanie w basenie razem ze swoimi pobratymcami. Kiedy inni zażywali kąpieli, on stał, drżąc, gdzieś na uboczu.

Jego opiekunowie postanowili jakoś temu zaradzić i zaprojektowali dla niego specjalny strój. W odróżnieniu od ssaków morskich, pingwiny nie mają, niestety, podskórnej warstwy tłuszczu, dlatego gdy stracą pióra, nic już nie chroni ich przed chłodem. W dodatku Pierre reprezentuje gatunek zamieszkujący Afrykę, jest bowiem pingwinem przylądkowym (Spheniscus demersus).

Pam Schaller, biolog z morski z Akademii, próbowała najpierw ogrzać pingwina lampami. Potem wpadła na zupełnie inny pomysł. Skoro kombinezony pozwalają ludziom pływać w zimnych wodach Pacyfiku, może warto by wyprodukować jeden nieco mniejszy dla nielota? Projekt bardzo się spodobał załodze Oceanic Worldwide, firmy produkującej sprzęt do nurkowania.

Byliśmy bardzo podekscytowani zadaniem. Słyszeliśmy, że większość pingwinów dożywa zaledwie dwudziestki, a nasz mały podopieczny skończył już 25 lat. Jeśli można cokolwiek zrobić, by mu pomóc, bardzo chętnie się w to włączymy – podkreśla Teo Tertel, specjalista ds. marketingu.

Schaller przeprowadziła szereg pomiarów i obserwacji, by dobrze dopasować kombinezon Pierre'a. Strój zapina się z tyłu na rzepy, pokrywa klatkę piersiową ptaka, a po bokach ma niewielkie wycięcia na skrzydła. Pracownicy akwarium obawiali się, że członkowie minikolonii mogą nie zaakceptować Pierre'a w jego nowym wydaniu, tak się jednak nie stało.

Staruszek dostał ogrzewający strój ok. 1,5 miesiąca temu. Od tego czasu przybrał na wadze, pod kombinezonem zaczęły mu też odrastać pióra. Odzyskał dawną pewność siebie i spędza więcej czasu u boku partnerki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz Oceanic Worldwide powinna podjąć eksperymenty z czapkami dla łysych. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli można cokolwiek zrobić, by mu pomóc, bardzo chętnie się w to włączymy - podkreśla Teo Tertel, specjalista ds. marketingu.

 

Jak ja wierze w szczerą dobroć dużej firmy wyrażaną przez ich marketingowca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne, że pomimo ich pazerności na kasę, zwierzak będzie miał lepsze życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ważne, że pomimo ich pazerności na kasę, zwierzak będzie miał lepsze życie

 

;D ;D ;D jak go nauczą odsuwać zamek żeby się podrapał pod skrzydłem. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...