Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Twórcy „Twojego Vincenta” pracują nad „Chłopami” Reymonta. W projekcie weźmie udział ponad 50 malarzy

Recommended Posts

Studio BreakThru Films, które znamy m.in. z nagradzanych produkcji "Twój Vincent" czy "Piotruś i wilk", rozpoczyna zdjęcia do adaptacji powieści "Chłopi" Władysława Reymonta. Reżyserką i scenarzystką filmu będzie Dorota Kobiela. Po latach pracy nad filmem o Vincencie van Goghu poczułam silną potrzebę, by opowiedzieć o kobietach: ich zmaganiach, pasji i sile. W sercu fabuły znajdą się więc kobiety, szczególnie tragiczna postać Jagny.

"Chłopi" zostaną zrealizowani w technice animacji malarskiej, którą wykorzystano w "Twoim Vincencie". Ponieważ w dziele Reymonta występują kwieciste opisy przyrody, na dużym ekranie pojawią się interpretacje dzieł młodopolskich artystów, np. Ferdynanda Ruszczyca czy Leona Wyczółkowskiego, które świetnie oddają nastrój powieści.

Sceny początkowo nakręcimy z aktorami, zdjęcia potrwają 36 dni. Następnie każdą klatkę ręcznie namalujemy jako obraz olejny, łącznie powstanie ok. 72 tys. klatek. By tego dokonać, w projekcie weźmie udział ponad 50 malarzy pracujących w trzech studiach: głównym w Sopocie, w Serbii oraz na Ukrainie - mówi Tomasz Wochniak ze studia BreakThru Films.

Jak podał dystrybutor filmu Next Film, w rolę Jagny wcieli się Kamila Urzędowska. Na ekranie zobaczymy również Mirosława Bakę (Boryna), Sonię Mietelicę (Hanka), Roberta Gulaczyka (Antek), Ewę Kasprzyk (Dominikowa), Andrzeja Konopkę (Wójt), a także Małgorzatę Kożuchowską i Julię Wieniawę.

Muzykę do filmu stworzy Łukasz L.U.C. Rostkowski. Współscenarzystą "Chłopów" jest Hugh Welchman, który zrealizował z Kobielą "Twojego Vincenta". Premierę zaplanowano na 2022 r.

 


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, KopalniaWiedzy.pl napisał:

Jak podał dystrybutor filmu Next Film, w rolę Jagny wcieli się Kamila Urzędowska.

No to dziewczyna ma pod górkę (i tak wszyscy będą ją porównywać z niezrównaną i wspaniałą Damą Emilią Krakowską), ale wierzę, że przygotowując się do roli przybędzie na wadze jakieś 30 kilogramów.

3 godziny temu, KopalniaWiedzy.pl napisał:

Następnie każdą klatkę ręcznie namalujemy jako obraz olejny, łącznie powstanie ok. 72 tys. klatek.

Oby nie przemalowali nazbyt Jagny.

3 godziny temu, KopalniaWiedzy.pl napisał:

Ponieważ w dziele Reymonta występują kwieciste opisy przyrody

Przyznaję się bez bicia. Chłopi to była jedyna lektura obowiązkowa w szkole, której nie dało mi się przebrnąć (nadrabiałem lekturami nieobowiązkowymi i wręcz niepolecanymi ;)). Myślę, że Chłopi to samobójstwo, ale co kto lubi...

P.S. Celowo nie zapytałem o finansowanie. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo chętnie to obejrzę; choć przyznam, że samych "Chłopów" raczej ciężko mi się czytało ;) Zdecydowanie bardziej przemawiał do mnie np. Wyspiański...

Muszę też nadrobić zaległości i zobaczyć "Twojego Vincenta" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • By KopalniaWiedzy.pl
   Harbin Ice Festival (Harbiński Festiwal Lodu) odbywa się rokrocznie od 21 lat. Rozpoczyna się 5 stycznia i trwa przez ponad miesiąc. W tym roku wystawę zainaugurowano 23 grudnia. Chińczycy twierdzą, że ich lodowe i śnieżne rzeźby biją na głowę eksponaty z podobnych parków w Dubaju czy Singapurze. Impreza gromadzi ekspertów, artystów i widzów z całego świata.
   Harbin jest stolicą północno-wschodniej prowincji Chin. Tamtejszy arktyczny klimat pomaga organizatorom festiwalu, ponieważ nietrudno zdobyć naturalny śnieg i lód.
   Pierwsze latarnie lodowe były częścią tradycji północno-wschodnich Chin. Za czasów mandżurskiej dynastii Qing (1644-1911) chłopi i rybacy często posługiwali się własnoręcznie wykonanymi lodowymi latarniami, które stanowiły źródło światła podczas zimowych miesięcy. Wyrabiano je w bardzo prosty sposób: do wiadra nalewano wody, a następnie wystawiano na zewnątrz, by zamarzła. Zanim woda całkowicie stężała, wiadro delikatnie ogrzewano, by łatwiej było wyjąć stamtąd bryłę lodu. Na górze wydłubywano otwór. Pozostająca wewnątrz woda odparowywała i do środka można było włożyć świecę. Taki lampion opierał się podmuchom wiatru, lód świetnie ochraniał płomyk. Lodowe lampiony cieszyły się dużą popularnością w regionie miasta Harbin. Od tego czasu ludzie oświetlali nimi swoje domy lub dawali je dzieciom biorącym udział w tradycyjnych festiwalach.
   W dzisiejszych czasach do tworzenia lodowych i śnieżnych cudeniek wykorzystuje się zdobycze technologii. Dzieła są wystawiane w 3 miejscach: Sun Island Park, Harbin Ice and Snow World oraz Parku Shaolin.
   Sun Island Park to największe na świecie zlokalizowane pod dachem muzeum sztuki śnieżnej i lodowej. Każdego roku publiczność może je zwiedzać od listopada. Harbin Ice and Snow World utworzono w 1999 roku. To jedno z największych muzeów architektury lodowej na całym globie. Twórcy wystawianych tam dzieł czerpią inspiracje z legend Państwa Środka oraz szczytowych osiągnięć światowej architektury, np. Wielkiego Muru Chińskiego czy egipskich piramid. W Parku Shaolin można podziwiać wspaniale udekorowane latarnie. Wyczarowuje się je z lodu z rzeki Songhua (Songhua Jiang). Park utworzono w 1963 roku. Uznaje się go za jedną z najwspanialszych atrakcji turystycznych Chin.
   Harbiński Festiwal Lodu gromadzi artystów z całego świata. Powstające wtedy latarnie są wystawiane w największych miastach Chin, Ameryki Północnej, Azji, Europy, Afryki i Oceanii. Podczas festiwalu odbywają się sportowe imprezy towarzyszące, np. zawody w jeździe na łyżwach.
×
×
 • Create New...