Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Bankomat na palec

Rekomendowane odpowiedzi

Hitachi w 2005 roku pokazało bankomat, który wypłacał gotówkę na podstawie skanu linii papilarnych. Teraz firma ma gotową znacznie bezpieczniejszą technologię biometryczną dla bankomatów. Polega ona na skanowaniu nie linii papilarnych, ale naczyń krwionośnych palca. Skanowanie przebiega bez kontaktu użytkownika z maszyną. Wystarczy pokazać jej palec.

We wrześniu rozpoczną się testy, w które będzie zaangażowanych 200 pracowników Hitachi. Mają one dać odpowiedź na pytanie, czy system jest już gotowy do komercyjnego wykorzystania.

Japońskie banki, takie jak Mitsubishi UFJ czy Sumitomo Mitsui już od pewnego czasu stosują różne technologie biometryczne, które pozwalają zidentyfikować klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie ale teraz złodziej może nam po prostu uciąć palec i wytrzepać całą kasę z konta. Karta i pin to jednak lepsze rozwiązanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wypłata miała być realizowana przez samą identyfikację biometryczną, byłby to rzeczywiście poroniony (poraniony ;) ) pomysł. Odczyt biometryczny powinien służyć tylko do zastąpienia karty, a pin wymagany jak do tej pory. Takie rozwiązanie chętnie bym stosował. Opcja bez pinu dla zapominalskich tylko na własne życzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Hitachi Global Storage Technologies wyprodukowało najcieńszy w historii 2,5-calowy dysk twardy o prędkości obrotowej 7200 rpm i pojemności 500 gigabajtów. HDD wyposażono w jeden talerz i stworzono go z myślą o ultra cienkich notebookach.
      W ramach rodziny Travelstar Z7K500 sprzedawane będą urządzenia o pojemnościach 250, 320 i 500 gigabajtów. Gęstość zapisu wynosi 630 Gb/cal2.
      Nowy 500-gigabajtowy dysk wyposażono w 32-megabajtowy bufor oraz interfejs SATA 6Gb/s. Średni pobór mocy urządzenia podczas pracy wynosi 1,8 wata, w trybie przeszukiwania dysku wzrasta on do 2,1 wata, podczas oczekiwania to 0,8 W, a w trybie uśpienia - 0,2 W.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Siedmiu azjatyckich producentów LCD, w tym Samsung, Hitachi i Sharp, zapłaci grzywnę w wysokości 553 milionów dolarów. To kara za trwającą osiem lat zmowę cenową, która sztucznie windowała ceny LCD.
      Chi Mei Innolux, Chunghwa Picture Tubes, Epson Imaging Devices, HannStar Display oraz trzech wcześniej wspomnianych producentów zawarło ugodę z ośmioma prokuratorami stanowymi oraz prawnikami reprezentującymi osoby prywatne, które wytoczyły im pozwy zbiorowe.
      Poza wspomnianą grzywną koncerny zapłacą 14 milionów USD kosztów sądowych oraz odszkodowań dla stanów.
      Główną kwotę roszczeń stanowi 501 milionów dolarów, które trafią do poszkodowanych konsumentów w 24 stanach i w Dystrykcie Kolumbii. Zmowa cenowa trwała od 1 stycznia 1999 roku do 31 grudnia 2006, tak więc odszkodowania otrzymają osoby, które w tym czasie kupiły monitory LCD. Kolejne 37 milionów dolarów otrzymają agendy rządowe, stanowe i inne organizacje publiczne.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      W ofercie Hitachi GST znalazł się najszybszy, jak twierdzi producent, dysk twardy o prędkości obrotowej talerzy wynoszącej 10 000 rpm. Ultrastar C10K900 to 2,5-calowe urządzenie wyposażone w interfejs SAS i 64 megabajty pamięci cache. HGST informuje, że odszukuje on dane o 17-18 procent szybciej niż jego najbliższy konkurent.
      Ultrastar C10K900 jest dostępny w pojemnościach 900, 600, 450 i 300 gigabajtów.
      Producent zastosował w nim technologię Advanced Power Management, dzięki której podczas pracy pobiera on zaledwie 5,8 wata, a w trybie oczekiwania - 3 waty.
      Dysk wyposażono też w technologię szyfrowania danych.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Hitachi GST jest producentem najcieńszego w historii 500-gigabajtowego dysku twardego. Urządzenie Travelstar Z5K500 ma grubość zaledwie 7 milimetrów. Standardowy 2,5-calowy dysk do laptopów jest o 2,5 milimetra grubszy.
      HDD pracuje z prędkością 5400 rpm i zostało wyposażone w interfejs SATA. Wyposażono je w mechanizm automatycznego szyfrowania danych, a w ramach rodziny Travelstar Z5K500 będzie można kupić też dyski z serii EA (enhaced availability), przeznaczone do tych zastosowań, w których wymagana jest całodobowa praca dysku.
      Travelstar Z5K500 trafi na rynek w pierwszym kwartale przyszłego roku.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Hitachi Global Storage Technologies jest twórcą najbardziej wydajnego dysku twardego przeznaczonego na rynek przedsiębiorstw. Urządzenie Ultrastar C10K600 to 2,5-calowy dysk, którego prędkość obrotowa wynosi 10 000 obrotów na minutę.
      Rodzina Ultrastar C10K600 składała się dotychczas z urządzeń o pojemności 300 i 450 gigabajtów. Teraz wzbogaciła się ona o 600-gigabajtowy HDD. Hitachi twierdzi, że jest on o od 15 do 18 procent szybszy od analogicznych produktów konkurencji, a przy tym zużywa o co najmniej 22% mniej energii.
      Dyski Ultrastar C10K600 wyposażono w 64 megabajty pamięci cache oraz interfejs SAS-600.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...