Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Chiński statek towarowy zacumował do kosmicznego laboratorium

Recommended Posts

Chiny odnotowały kolejny sukces w podboju kosmosu. Przed dwoma dniami pierwszy chiński statek towarowy zacumował do laboratorium kosmicznego Tiangong-2. To ważny krok na drodze do zbudowania przez Chiny stacji kosmicznej ze stałą ludzką załogą. Państwo Środka zapowiada, że stacja taka ruszy w 2022 roku.

Statek towarowy Tianzhou-1 wystartował z Wenchang Satellite Launch Centre w prowincji Hainan i automatycznie dokował do Tiangong-2. Przywiózł na stację 6 ton zaopatrzenia, 2 tony paliwa i – jak informują państwowe media – jest w stanie przez 3 miesiące samodzielnie przebywać w przestrzeni kosmicznej.

Chiny czynią w ostatnich latach duże postępy w technologii kosmicznej. Mimo to wciąż dzieli je przepaść technologiczna od Rosji i USA.

Amerykański Departament Obrony twierdzi, że Chiny rozwijają też technologie, które mają w razie kryzysu uniemożliwić wykorzystanie przestrzeni kosmicznej przez inne kraje. Chiny twierdzą, że ich program kosmiczny ma wyłącznie pokojowy charakter, jednak wiadomo, że kraj ten testował rakiety, których celem jest zestrzeliwanie satelitów.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...