Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Dziura w 300 modelach urządzeń Cisco

Recommended Posts

Cisco ostrzega o krytycznej dziurze, która pozwala napastnikowi na przejęcie pełnej kontroli nad ponad 300 modelami ruterów i przełączników. Koncern dowiedział się o istnieniu luki gdy WikiLeaks opublikowało zestaw dokumentów Vault 7 dotyczący technik hakerskich używanych przez CIA.

Firma informuje, że obecnie nie istnieje żadna łatka ani obejście dziury obecnej w kodzie Cisco Cluster Management Protocol (CMP). Dziurę znaleziono podczas analizy dokumentów ujawnionych jako Vault 7, czytamy w biuletynie bezpieczeństwa Cisco. Firma informuje, że nie ma informacji, by szczegóły na jej temat przedostały się do opinii publicznej, bądź by została przez kogoś wykorzystana. Oczywiście z wyjątkiem CIA.

W opublikowanych przez WikiLeaks dokumentach znalazły się informacje o wielu lukach, nie ujawniono jednak żadnych narzędzi pozwalających na ich wykorzystanie. Dziura w sprzęcie Cisco (CVE-2017-3881) dotyczy ponad 300 produktów, w tym Cisco Catalyst Blade Switch, które znajdują się m.in. w ofercie dla biznesu Della, IBM-a czy HP.

Luka związana jest ze sposobem, w jaki CMP korzysta z Telnetu. Umożliwia ona nieuwierzytelnionemu napastnikowi na zrestartowanie zaatakowanego urządzenia i wykonanie na nim dowolnego kodu. Cisco informuje, że wyłączenie obsługi Telnetu może utrudnić atak.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba nawet na KW pisałem że nie wierze w to żeby CIA miał możliwości opisane w dokumentach wikileaks bez dostępu do routerów operatorskich.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...