Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Niewielka Flirtey wyprzedziła drony Amazona

Recommended Posts

Amazon może i jest pierwszą firmą, która w Wielkiej Brytanii za pomocą drona dostarczyła klientowi zamówiony towar, ale w ale w swojej ojczyźnie Amazon dał się wyprzedzić.

Pogromcą Amazona jest firma Flirtey, która specjalizuje się w dostawach za pomocą dronów. Przedsiębiorstwo z Nevady poinformowało właśnie, że po pierwszym miesiącu działalności jej drony dostarczyły towary 77 klientom firmy 7-Eleven. Dostawy były realizowane jedynie w weekendy, a zamówić drona mogli wybrani klienci posługujący się specjalną aplikacją. Zamówione towary, w tym żywność i lekarstwa, były pakowane w specjalne kontenery, a dron wykorzystywał GPS do odnalezienia celu. Średni czas każdej z dostaw to 10 minut.

Niewielka Flirtey lepiej poradziła sobie z amerykańskimi urzędami niż Amazon. Koncern Bezosa niejednokrotnie skarżył się na restrykcyjne amerykańskie przepisy, które utrudniają rozpoczęcie dostaw dronami. Jak widać, dla chcącego nic trudnego, a pierwsza w USA komercyjna dostawa za pomocą drona miała miejsce już w lipcu, gdy klient 7-Eleven zamówił kanapkę z kurczakiem, kawę i pączki.

W przyszłym roku Flirtey i 7-Eleven chcą zintensyfikować współpracę. Rynkiem dostaw za pomocą dronów interesuje się też Alphabet (Google), które uruchomiło projekt o nazwie Wing. Podobno możliwości dronów testuje też Wal-Mart.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...