Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Microsoft i marihuana

Recommended Posts

Microsoft zaistniał na rynku, z którym wiele przedsiębiorstw nie chce mieć nic wspólnego - rynku legalnej marihuany. Koncern ogłosił,że podpisał umowę z firmą Kind Financial, przedsiębiorstwem, które sprzedaje systemy do śledzenia legalnej sprzedaży narkotyku. Na podstawie umowy Kind Financial uzyskała licencję na sprzedaż instytucjom rządowym microsoftowej chmury. Ma to być część oferty Kind Financial, firmy, której oprogramowanie trafia do producentów i sprzedawców legalnej marihuany oraz do urzędów nadzorujących cały proces.

Marihuana jest legalna w niektórych stanach, w tym w stanie Waszyngton, gdzie Microsoft ma swoją siedzibę. Pozostaje jednak nielegalna według prawa federalnego, przez co np. wiele banków odmawia jakiejkolwiek współpracy z firmami mającymi do czynienia z legalną marihuaną.

Obecnie około 25 stanów dopuszcza, pod różnymi warunkami, używanie marihuany. Zwykle jest to marihuana lecznicza, wydawana na receptę. Jednak w  stanach Waszyngton, Oregon i Colorado dopuszczono też rekreacyjne używanie narkotyku. Tej jesieni co najmniej cztery stany planują głosowanie nad uchwaleniem u siebie podobnych przepisów.

Kind Financial zdecydował się na korzystanie z chmury Azure, gdyż Azure Government jest jedyną chmurą spełniającą rządowe warunki dotyczące uczestnictwa w programie monitorowania sprzedaży marihuany. Pracownicy Microsoftu z wydziału zajmującego się kontraktami rządowymi będą brali udział, obok pracowników Kind, w negocjacjach dotyczących wykorzystania Azure.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...