Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Toshiba i Samsung przestały produkować napędy optyczne

Recommended Posts

Toshiba Samsung Storage Technology (TSST) przestała produkować napędy optyczne. Informację taką potwierdziły redaktorom serwisu KitGuru dwa niezależnie źródła z firm współpracujących z TSST na rynku napędów optycznych. Decyzja giganta - firmy będącej połączeniem Toshiby i Samsunga - oznacza z jednej strony kłopoty dla współpracujących przedsiębiorstw, z drugiej zaś, że jedynym producentami napędów optycznych pozostają LG oraz Liteon. TSST do końca roku wyprzeda swoje zapasy magazynowe i wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku na rynku pozostanie jedynie dwóch graczy.

Początkowo dziennikarze usłyszeli, że i Liteon rezygnuje z produkcji napędów optycznych. Mike Huang, dyrektor ds. sprzedaży Liteona, pytany o sytuację na rynku, potwierdził, że od połowy kwietnia TSST nie produkuje już napędów. Dodał, że jego firma otrzymała olbrzymią liczbę nowych zleceń i jej fabryka pracuje na pełnych obrotach. Będziemy agresywnie działali na rynku napędów optycznych, by mieć w nim 50% udziałów - zapewnił Huang.

Decyzja o wycofaniu się z rynku napędow optycznych może być podyktowana kłopotami finansowymi. Niedawno TSST oznajmiła, że szuka ochrony przed wierzycielami, gdyż przeżywa kłopoty. Niewykluczone, że przedsiębiorstwo przechodzi restrukturyzację mającą uchronić je przed bankructwem.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...