Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Yahoo! zapowiada cięcia

Recommended Posts

Dyrektor wykonawcza Yahoo! Marissa Mayer poinformowała, że koncern rozważą "strategiczne alternatywy", w tym zwolnienie 15% załogi, zamknięcie pięciu biur na całym świecie i ewentualne pozbycie się "niestrategicznych aktywów". Oświadczenie takie Mayer złożyła przed ujawnieniem wyników finansowym przedsiębiorstwa. W 2015 roku przychody firmy zamknęły się kwotą 4,968 miliarda dolarów, czyli o 8% większą niż w roku 2014. Firma odpisała jednak w ostatnim kwartale 4,5 miliarda dolarów. Odpis miał prawdopodobnie związek z dokonywanymi wcześniej przejęciami.

W oświadczeniu prasowym Yahoo! czytamy, że koncern ma zamiar zakupić się na mniejszej liczbie kluczowych produktów. Portal może zamknąć w bieżącym roku m.in. działy Games oraz Smart TV, do końca roku liczba pracowników można zostać zmniejszona do 9000, a liczba osób zatrudnionych na kontraktach do 1000. W ciągu najbliższych trzech miesięcy zamknięte zostaną biura w Dubaju, Mexico City, Buenos Aires, Madrycie i Mediolanie.

Jak poinformowała Mayer, zamknięcie biur i zwolnienia pracowników pozwolą zaoszczędzić 400 milionów dolarów. Pytana, czy w związku z planowanymi oszczędnościami Yahoo! zrezygnuje z przejęć, Mayer stwierdziła, że przemysł IT to dział gospodarki, w którym dokonuje się wielu przejęć. Będziemy zatrudniać i będziemy przejmować, ale sądzę, że obecnie będzie to proces bardziej ostrożny.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...