Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Uwzględnią nowe technologie w testach bezpieczeństwa

Recommended Posts

Producentom samochodów trudniej będzie uzyskać najwyższe oceny w testach bezpieczeństwa. Amerykańska National Highway Traffic Safety Administration ogłosiła właśnie, że od 2019 roku podczas testów bezpieczeństwa brane będzie pod uwagę również działanie aktywnych technologii bezpieczeństwa, takich jak systemy ostrzegania przed kolizją, automatyczne uruchamianie hamulców czy wykrywanie pojazdów w martwym polu. Nowe zasady oceny to również przygotowanie się na nadchodzącą epokę pojazdów autonomicznych.

Wspomniane technologie są drogie i raczej nie rozpowszechnią się do roku 2019. Narzucenie ich stosowania nie zostałoby dobrze przyjęte, dlatego nowe zasady testowania samochodów to bardziej subtelny sposób na zachęcenie producentów samochodów, by montowali je w pojazdach. Przekonywanie i spowodowanie, by zdobycie pięciu gwiazdek było nieco trudniejsze, przesuwanie granic technologicznych to część naszej strategii - mówi Sekretarz Transportu Anthony Foxx. Bardzo wielu użytkowników przy wyborze samochodu kieruje się ocenami bezpieczeństwa, zatem tego typu strategia może być skuteczna.

W ramach nowych zasad zostaną wprowadzone też nowe manekiny do crash-testów oraz oceny połówkowe, co pozwoli na dokładniejszy opis zachowania samochodu.

Przez najbliższe 60 dni NHSTA będzie zbierało publiczne komentarze do swojej propozycji nowych przepisów.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepiej by badali zachowanie samochodu przy zderzeniu również przy 100+ km/h i gwiazdki byłyby przyznawane za średnią z obu zderzeń, a nie jakaś maniana z tymi prędkościami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...