Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Prezesi listy piszą

Recommended Posts

Dyrektor wykonawczy Mozilli, Chris Beard, napisał list otwarty do szefa Microsoftu, Satyi Nedelli. Beardowi nie podoba się, że domyślną przeglądarką w Windows 10 jest microsoftowy Edge. Podczas instalacji Windows 10 na komputerze, na którym dotychczas zainstalowany był Windows 7 lub Windows 8.1 dochodzi do nadpisania ustawień systemowych i domyślną wyszukiwarką staje się Edge. Dzieje się tak nawet na tych komputerach, gdzie w poprzednim systemie domyślną była inna przeglądarka.

Beard pisze, że jego firma jest głęboko rozczarowana tym, iż Microsoft uczynił tak dramatyczny krok wstecz. Dodaje, że koncern z Redmond dokonał agresywnego ruchu ignorując wcześniejszy wybór użytkownika i ustawiając Edge w roli domyślnej przeglądarki. Teraz, by potwierdzić wybór dokonany wcześniej, użytkownik musi wykonać ponad dwukrotnie więcej kliknięć myszką, przewinąć ekran i posiadać pewną wiedzę techniczną. To mylące, trudne w nawigowaniu i łatwo się w tym zgubić - twierdzi Beard.

Instalacja Windows 10 nie usuwa żadnych przeglądarek. Jedynie ustawia Edge jako domyślną. Użytkownik wciąż może korzystać z innej z zainstalowanych przeglądarek i gdy uruchamia ją po raz pierwszy jest pytany, czy ma być to przeglądarka domyślna. Jednak nie można jej ustawić jednym kliknięciem. Użytkownik musi otworzyć okienko wyboru przeglądarek i tam wybrać domyślną.

Edge to nowa przeglądarka Microsoftu, która docelowo ma zastąpić Internet Explorera. W zamyśle jej twórców ma być szybsza, bezpieczniejsza i bardziej stabilna od IE.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...