Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Szampon z naturalnym źródłem amoniaku

Rekomendowane odpowiedzi

Sześcioro studentów z Uniwersytetu w Reykjavíku opracowało szampon dla miłośników produktów organicznych. W jego skład wchodzi krowi mocz.

Młodzi Islandczycy opowiadają, że natknęli się na historyczne zapiski, w których wspomina się, że by oczyścić włosy i nadać im połysk, kobiety dodawały do wody właśnie krowi mocz. Q Sahmpoo (Q to skrót od islandzkiego , czyli krowa) zawiera ponoć mnóstwo witamin i minerałów.

Choć nie zabraknie [niedowiarków i] krytyków, niektórzy ludzie pomyślą, że to ekscytujące i będą chcieli wypróbować kosmetyk. Islandzkie źródła historyczne opowiadają o dziewczynach, które dodawały do wody moczu, by umyć i upiększyć włosy - twierdzi Anton Reynir Hafdísarson.

Woń uryny zamaskowano różnymi środkami zapachowymi, w tym olejami kokosowym i słonecznikowym, ale część odbiorców nadal twierdzi, że wyczuwa amoniak. Niewykluczone, że to skutek świadomości, co wchodzi w skład kosmetyku. My niczego nie czujemy.

Jak dodaje Hafdísarson, Q Shampoo jest w 100% naturalny. Sam codziennie go stosuje i jest bardzo zadowolony z rezultatów.

Nawiązaliśmy kontakt z różnymi sklepami [...], mamy nadzieję, że międzynarodowe rynki również będą zainteresowane.

Oprócz Hafdísarsona w skład ekipy młodych wynalazców weszli: Brynhildur María Gestsdóttir, Íris Dröfn Magnúsdóttir, Alfreð Andri Alfreðsson, Björg Maríum Adamsdóttir i Helga Guðný Elías­dóttir.

Zdjęcia szamponu w formie mydełka można zobaczyć na profilu przedsięwzięcia na Facebooku.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
dla miłośników produktów organicznych. W jego skład wchodzi krowi mocz.

Nie chcę być za bardzo złośliwy, ale jak tylko to przeczytałem, to od razu pomyślałem, że na pewno w tej kwestii zabierze głos Bastard (w sensie, że pochwali ten pomysł). Może jestem przemęczony (nadmiarem komentarzy na forum na jeden temat?), ale tak pomyślałem.  :P

Edytowane przez darekp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocz u każdego organizmu służy wydalaniu końcowych produktów przemiany materii.

Jeśli ktoś chce wprowadzać je z powrotem, nic mi do tego, podobnie jak do Twojego przemęczenia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...