Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Nokia chce wrócić na rynek smartfonów

Recommended Posts

Nokia zastanawia się nad powrotem na rynek telefonów komórkowych. Podczas spotkania dla inwestorów i analityków – 'Nokia Capital Markets Day 2014” - wystąpił nowy dyrektor generalny firmy, Rajeev Suri, który zdradził plany fińskiego koncernu. Nokia zastanawia się labo nad licencjonowaniem własnego znaku firmowego innym producentom albo też nad zamawianiem telefonów i sprzedaży ich pod własną marką.

Suri przypomniał, że jego firma podpisała z Microsoftem 10-letnią umowę zezwalającą koncernowi z Redmond na korzystanie z marki Nokia. Do końca roku 2016 Microsoft ma wyłączność na używanie znaku firmowego Nokii na telefonach komórkowych. Już teraz jednak wycofuje się z jego używania. Nokia mogłaby już za dwa lata udzielać innym producentom licencji na wykorzystywanie własnego znaku, którego wartość jest obecnie wyceniana na 3,2 miliarda euro. Używaniem znaku Nokii byliby zapewne zainteresowani producenci z Azji chcący zaistnieć na rynkach Europy i Ameryki Północnej.

Drugim rozwiązaniem rozważanym przez Nokię jest zamawianie telefonów u takich producentów jak Comapl Electronics czy Foxconn Technology i sprzedawanie ich pod własną marką.

Niezależnie od tego, jaką drogę wybierze firma z Finlandii, możemy się spodziewać, że w roku 2016 lub 2017 na rynku znowu pojawią się telefony pod marką Nokii.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...