Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Ekstrakt z grzybów shiitake eliminuje zakażenie wirusem HPV

Recommended Posts

Zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) można wyeliminować za pomocą suplementu diety AHCC (od ang. Active Hexose Correlated Compound). Otrzymuje się go na drodze chemicznej z grzybni twardników japońskich (shiitake).

HPV odpowiada za 99% przypadków raka szyjki macicy i za wiele innych zagrażających życiu nowotworów. Zarażeni pacjenci i ich lekarze są ze zrozumiałych względów sfrustrowani, bo jedyną rzeczą, jaką można zrobić, jest monitorowanie pod kątem zmian związanych z patologią. Potrzebujemy bezpiecznej, skutecznej metody leczenia przed rozwojem nowotworu - podkreśla dr Judith A. Smith z University of Texas Health Science Center at Houston (UTHealth).

W ramach eksperymentu dziesięciu HPV-pozytywnym kobietom codziennie nawet przez pół roku podawano doustnie AHCC. U sześciu test na obecność wirusa dał wynik ujemny (u trzech wyeliminowanie HPV potwierdzono po zaprzestaniu przyjmowania AHCC, dwie nadal biorą udział w studium).

Obecnie rozpoczyna się II faza badań klinicznych z losowaniem do grup eksperymentalnej i placebo.

Dzięki naszemu studium po raz pierwszy wykazaliśmy, że można wyeliminować HPV u kobiet, stosując AHCC zaledwie 3, a maksymalnie 6 miesięcy. Przez ponad 10 lat badaliśmy skuteczność integracji AHCC z powszechnie wykorzystywanymi chemioterapeutykami i wcześniej wyeliminowaliśmy zakażenie wirusem brodawczaka w trzech mysich modelach ortotopowych [komórki nowotworowe nie są przeszczepiane podskórnie; umieszcza się je w narządzie, z którego nowotwór pierwotnie się wywodzi]. Najnowsze studium potwierdza te wyniki.

Badania wykazały, że ACHH zwiększa liczbę i/lub aktywność komórek NK, komórek dendrytycznych i cytokin, które pozwalają organizmowi skutecznie zareagować na infekcję i zablokować namnażanie komórek guza.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...