Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Wielka afera z Microsoftem w tle

Recommended Posts

Microsoft został wmieszany w jedną z największych afer korupcyjnych w Rumunii. Miejscowe władze antykorupcyjne prowadzą śledztwo w sprawie odsprzedawania po zawyżonych cenach systemu Windows licencjonowanego dla szkół. W tej chwili Microsoft nie jest podejrzany w sprawie. Podejrzewanych jest za to aż 9 byłych ministrów: trzech ministrów edukacji, czterech ministrów ds. technologii informacyjnych, minister finansów i sekretarz rządu. Śledczy podejrzewają ich o przyjmowanie łapówek za wyrażenie zgody na transakcję, w ramach której system licencjonowany dla szkół kupiono o 30-40 procent drożej niż średnia rynkowa. Ponadto kupiono też inne oprogramowanie oraz sprzęt komputerowy, za które zapłacono nawet o 50% drożej.

Jako, że licencje na system operacyjny były kupowane przez agendę rządową Microsoft zaoferował 47% obniżkę. Rabat ten nie został jednak uwzględniony przez pośredników, a urzędnicy rządowi zgodzili się na zawarcie takiej transakcji. Z budżetu państwa wydano 54 miliony dolarów z czego 20 milionów mogło trafić do kieszeni urzędników, którzy pomogli firmie Fujitsu Siemens zawrzeć umowę z rządem.

Agencja, która prowadzi śledztwo, zwróciła się do Europarlamentu, parlamentu Rumunii oraz prezydenta kraju o pozbawienie podejrzanych chroniących ich immunitetów.« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...