Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Przeżył zakażenie wirusem Ebola i poleciał oddać krew innemu choremu

Recommended Posts

Will Pooley, brytyjski pielęgniarz, który przeżył zakażenie wirusem Ebola (EBOV) i 2 tygodnie temu został wypisany z Royal Free Hospital, poleciał 12 września do Atlanty, by oddać krew dla innej ofiary epidemii.

Choć nie ujawniono personaliów tego kogoś, mówi się, że Pooley pracował z nim w ośrodku w Kenemie w Sierra Leone. Dwudziestodziewięciolatek może pomóc choremu lekarzowi, bo w jego krwi występują naturalne przeciwciała.

Ponieważ oryginalny paszport Pooleya został spalony razem z pozostałymi jego rzeczami, by zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa, na wniosek rodziny Biuro Spraw Zagranicznych oraz Wspólnoty wydało w 24-godzinnym trybie wyjątkowym paszport zastępczy.

Za lot mężczyzny zapłaciła Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Zakażony EBOV lekarz jest leczony w izolatce Szpitala Emory University. Pooley jest idealnym dawcą, bo ma tę samą grupę krwi, co nadal chory przyjaciel.

Dr Aneesh Mehta, specjalista od chorób zakaźnych z Atlanty, podkreśla, że zespół przygląda się wszystkim możliwym opcjom leczenia.« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...