Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Mów mi Windows. Po prostu Windows

Recommended Posts

Redaktorzy serwisu ExtremeTech twierdzą, że coraz więcej dowodów wskazuje, iż Microsoft porzuci numerowanie czy nadawanie dodatkowych nazw swojemu systemu operacyjnemu. Wszystkie kolejne wersje mają nazywać się po prostu Windows.

Zmiana taka miałaby na celu z jednej strony uproszczenie życia użytkowników, którzy niejednokrotnie dziwią się, że posiadany przez nich program nie działa na Windows Phone, a przecież działa na Windows na pececie. Z drugiej strony pozwoli to na pokazanie jednolitości całego ekosystemu Windows i miałoby dobry wydźwięk marketingowy. Koncern z Redmond od paru lat dąży do ujednolicenia swojego systemu i stworzenia jednego OS-u dla wszystkich urządzeń. Rezygnacja z dodatkowych oznaczeń może być jednym z kroków ku osiągnięciu celu. Posunięcie takie może być jednak ryzykowne, jeśli system nie będzie dobrze sprawował się na wszystkich urządzeniach. Wówczas negatywna opinia o jego złym funkcjonowaniu na jednym rodzaju urządzeń może przełożyć się na inne urządzenia.

Redaktorzy ExtremeTech zauważyli, że w coraz większej liczbie reklam, czy to konkretnych urządzeń, systemu operacyjnego czy jego funkcji (jak np. głosowego asystenta Cortana) nie pada nazwa Windows Phone czy Windows 8. Dowiadujemy się, że mamy do czynienia z Windows. Nawet tam, gdzie Microsoft odniósł duży sukces, jak przekonanie HTC do wyprodukowania swojego flagowego HTC One z Windows Phone, przekazywana jest nam informacja, że to smartfon z Windows.

Zmiany nie dotyczą tylko wersji dla smartfonów. Już od kilku miesięcy reklamując swój najnowszy system dla desktopów i tabletów Microsoft nie wspomina o Windows 8.1. Mowa jest o Windows. Wcześniej podkreślano, że chodzi o Windows 8.« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...