Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Microsoft wycofuje poprawkę

Recommended Posts

Microsoft zaleca użytkownikom, by odinstalowali opublikowany przed tygodniem biuletyn MS14-045. Został on udostępniony w ramach ostatniego „Patch Tuesday” i łata trzy luki, w tym jedną w jądrze systemu Windows. Szybko jednak okazało się, że biuletyn powoduje awarie OS-u. Użytkownicy zaczęli skarżyć się, że pojawia się słynny blue screen of death (BSOD). Problem dotyczy przede wszystkim 64-bitowego Windows 7.

Instalacja przebiegła bezproblemowo, po restarcie wszystko działało jak należy. Jednak gdy wyłączyłem notebooka i jakiś czas później włączyłem go ponownie, pojawił się BSOD i błąd Stop 0x50 w Win32k.sys. Nie mogłem nawet uruchomić systemu w trybie bezpiecznym. Windows nie startuje, niezależnie od tego, jaką opcję uruchamiania wybiorę - poinformował na forum Microsoftu jeden z użytkowników. Na podobne problemy zaczęli też skarżyć się inni. Część użytkowników udało się uruchomić system, musieli jednak skorzystać z opcji przywracania systemu, używając przy tym oryginalnego nośnika z OS-em.

Microsoft poinformował, że usunął wadliwy biuletyn ze swoich serwerów. Zaleca użytkownikom odinstalowanie biuletynu KB2982791.

Biuletyn nie u wszystkich powoduje problemy. Wielu administratorów informuje, że bez problemu działa on na setkach pecetów i serwerów pozostających pod ich opieką.« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nie jest komunikat, na który czekają użytkownicy popsutego Internet Explorera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Użytkownicy Internet Explorera powinni odinstalować poprawkę KB2970228 (Windows 7), KB2975331 (Windows 8) bądź

KB2975719 (Windows 8.1). Ta aktualizacja miała m.in dodawać zatwierdzony w Rosji znak na oznaczenie rubla (na wzór euro, funt czy dolara), a w praktyce rozwala obsługę fontów OTF, co skutkuje zwisami lub padami Internet Explorera po kilkukrotnym jego uruchomieniu. Błędy mogą się pojawiać też w każdej innej aplikacji wykorzystującej fonty OTF lub silnik IE.

Na potwierdzenie cytat ze strony http://myonlinesecurity.co.uk/problems-windows-updates-august-2014-kb2982791-kb2970228-kb2975719-kb2975331/

As soon as I uninstalled KB2982791 and KB2975719 from My W8.1 computer all the issues stopped, IE worked as well as it ever does and all display issues cleared up. The same behaviour has happened when I uninstalled KB2982791 on 2 windows 7 computers.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...