Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Snowden ujawnia MonsterMind

Recommended Posts

Edward Snowden stopniowo dawkuje kolejne informacje na temat możliwości amerykańskiej Narodowej Agencji Bezpieczeństwa. Tym razem dowiadujemy się, że NSA posiada automatyczne narzędzie, które bez interwencji człowieka może przeprowadzić atak odwetowy.

Program o nazwie MonsterMind analizuje ruch w poszukiwaniu wzorców, świadczących o tym, że na chroniony przezeń cel przeprowadzany jest właśnie cyberatak. Narzędzie potrafi automatycznie zablokować działania atakującego tak, by jego dane nie przedostawały się na terytorium USA, a następnie samodzielnie, bez pomocy ze strony człowieka, przeprowadza uderzenie odwetowe. Wyobraźmy sobie, że atakujący znajduje się w Chinach i prowadzi atak tak, by wydawało się, iż jego źródłem jest Rosja. Wtedy odwetowe uderzenie może zostać przeprowadzone np. na rosyjski szpital. Co stanie się później? - zastanawia się Snowden.

Dodaje, że MonsterMind narusza też prywatność obywateli, gdyż aby skutecznie działać musi mieć dostęp do niemal całej komunikacji wchodzącej na teren USA. To oznacza, że naruszana jest Czwarta Poprawka, prywatna komunikacja jest przechwytywana bez nakazu sądowego, bez uzasadnionej przyczyny, a nawet bez podejrzenia, że dzieje się coś złego. Dotyczy to każdego, w każdej chwili - mówi Snowden.

NSA odmówiła komentarza na temat MonsterMind. Jeśli pan Snowden chce rozmawiać o swoich działaniach, to rozmowy takie powinny być prowadzone z Departamentem Sprawiedliwości. Powinien wrócić do USA i zmierzyć się ze stawianymi mu zarzutami - oświadczyła NSA.« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raczej chodzi o operatorów telekomunikacyjnych, ale ci muszą współpracować jeśli chcą świadczyć usługi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W USA jest dość normalne, że dzieją się rzeczy niezgodne z konstytucją i dzieją się na dobre i nikt tego nie może zatrzymać.

Ich dziwny system finansowy, oparty na niekonstytucyjnym drukowaniu dolarów przez Rezerwę Federalną, która robi to od 101 lat, która tyle samo lat udaje, że jest federalna a jest prywatnym bankiem. Która wywołała wszystkie kryzysy godpodarcze na świecie i to się dzieje ciągle i bez końca a świat się przygląda jak grupa trzymająca władzę nad światem wykonuje kolejne ruchy i nikt ich nie może powstrzymywać..

A co do wywiadu amerykańskiego, to gdyby nie robił tyle wałów i tych "niekonstytucyjnych" rzeczy to nie był by taki skuteczny ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...