Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Google zmienia algorytmy wyszukiwania

Rekomendowane odpowiedzi

Google zmienił swoje algorytmy wyszukiwania tak, by wyżej w wynikach znajdowały się witryny korzystające z protokołu HTTPS, a niżej – HTTP. Wyszukiwarka bierze zatem pod uwagę również rodzaj wykorzystywanego połączenia. Witryny bezpieczniejsze, z łączem szyfrowanym, będą oceniane lepiej.

Obecnie zmiana algorytmu ma niewielkie znaczenie. Obecność bądź nie HTTPS jest mniej ważna dla algorytmów Google'a niż inne czynniki. Niewykluczone jednak, że z czasem Google nada temu czynnikowi większą wagę. W ten sposób koncern może zechcieć zmusić właścicieli witryn do używania połączeń szyfrowanych.



« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno tutaj uogólniać do "bezpieczniejsze". Szyfrowanie zapewnia poufność i na tyle, na ile wierzymy w PKI - tożsamość nadawcy. Bezpieczeństwo jest takie, na ile zabezpieczony jest sam serwer i niepodatny na ataki interfejs strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w tych zmianach google to ciągle się bardzo dużo zmienia. Im najbardziej zależy na tym by strony "dobre" były wysoko a "złe" odpadały z gry.

No i tak stosowali to z https, bo na takim protokole jest więcej poważnych serwisów, więc z dużym prawdopodobieństwem coś z https to jest ważna strona a nie jakiś spamik.

Ostatnio była też aktualizacja Pandy do 4.1 a ja pozycjonuje strony dość dobrze. Mocne linki, bez spamowania, używając podstawowych reguł i nie robiąc nic za co dostaje się po łapkach. Ale po aktualizacji pandy niemal wszystkie pozycje spadły mi o około 10 w dół. 

To ja już nie wiem o co chodzi. Teraz kara chyba jest nawet za porządne linki, dużą dywersyfikację stron i anchorów :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Https w żaden sposób nie przekłada się na "ważność". Możliwe, że masz mało oryginalny content, wśród sporej konkurencji. Google jak najbardziej powinno dawać po łapach za SEO-spam, scrappery, pozycjonowanie, zaplecza i inne nieuczciwe zagrywki, permanentnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...