Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Razem przeciwko Amazonowi

Recommended Posts

Google oraz Barnes & Noble łączą siły w walce z Amazonem. Firmy chcą zapewnić szybką i tanią dostawę zamówionych książek. Na razie jednak ich oferta jest bardzo ograniczona. Od dzisiaj mogą z niej skorzystać mieszkańcy Manhattanu, West Lost Angeles oraz San Francisco Bay Area, którzy książkę zamówioną w lokalnej księgarni Barnes & Noble otrzymają jeszcze tego samego dnia za pośrednictwem Google Shopping Express.

Dla Barnes & Noble współpraca z Google'em to pierwsza próba łączenia dostaw książek elektronicznych i fizycznych. Próba bardzo ważna, gdyż w ciągu ostatnich pięciu lat firma musiała zamknąć 63 księgarnie, a w ostatnim kwartale przychody z czytnika Nook spadły o 22%. Z kolei Google Shopping Express to firma, która współpracuje z wieloma sieciami handlowymi. Obecnie klienci Costco, Walgreens, Staples i Target mogą skorzystać z jej usług i mają gwarancję, że towary dotrą do nich w ciągu kilku godzin. Rozszerzenie oferty o książki Barnes & Noble jest z pewnością interesującym urozmaiceniem.

Amazon już od dłuższego czasu oferuje swoim amerykańskim klientom dostawętowaru jeszcze tego samego dnia. Wczoraj firma ogłosiła, że usługę tę rozszerza na 10 kolejnych miast. Taka błyskawiczna dostawa kosztuje 5,99 USD dla subskrybentów usługi Prime oraz 9,98 USD dla pozostałych.« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...