Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Czajnik i ładowarka w jednym

Recommended Posts

Amerykańska firma BioLite stworzyła czajnik, który jest zarazem ładowarką do urządzeń wyposażonych we wtyk USB. Za pomocą KettleCharge można uzyskać moc rzędu 10 W, co pozwala na załadowanie np. tableta w takim samym czasie, jak po podpięciu do kontaktu.

Jak tłumaczy producent, w odróżnieniu od rozwiązań solarnych, czajnik będzie działać całą dobę. Trzeba jedynie dysponować jakimś źródłem ciepła, np. kuchenką lub płytą.

Wbudowany w podstawę KettleCharge'a generator termoelektryczny bazuje na różnicy temperatur między chłodną (naczyniem wypełnionym wodą) i gorącą stroną (płomieniem dotykającym dna). Nie należy się martwić ewentualnymi oparzeniami, bo czajnik, za który trzeba zapłacić ok. 150 dol., wyposażono także w przedłużacz USB.

Przy podniesionym module czajnik ma 18,6 cm wysokości. W wersji złożonej mierzy tylko 7,4 cm. Pojemnik o średnicy 19 cm można napełnić maksymalnie 750 ml wody. Dbając o bezpieczeństwo użytkownika zastosowano akumulator litowo-żelazowo-fosforanowy, stal nierdzewną i tworzywo sztuczne odporne na temperatury.« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...