Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Google inwestuje w drony

Rekomendowane odpowiedzi

Google zakupił firmę Titan Aerospace, niedawno powstałego producenta zasilanych energią słoneczną dronów latających na dużych wysokościach.

Titan będzie działał oddzielnie od Google'a i będzie współpracował z Google Maps oraz Project Loon, którego zadaniem jest dostarczanie łączy internetowych za pomocą balonów umieszczonych na dużej wysokości.

W przeszłości Titana próbował podobno kupić też Facebook. Do transakcji nie doszło, ale ostatnio koncern Zuckerberga zatrudnił pracowników firmy Ascenta, która eksperymentuje z dostarczaniem internetu za pomocą dronów, satelitów i laserów.

Zakup Titana to kolejny etap walki pomiędzy Google'em a Facebookiem. Ostatnio Facebook wydał 19 miliardów na zakup firmy WhatsApp oraz 2 miliardy na Oculus VR. Z kolei Google wydaje miliardy na autonomiczne samochody, ubieralną elektronikę, roboty wojskowe. Kupił też przedsiębiorstwo Nest, producenta wykrywaczy dymu czy termostatów.



« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie bardzo, że ta walka rozgrywa się na innym kontynencie. Nie za bardzo chcę aby nad głową latały mi non stop drony z kamerami itp. Mam dość wszechobecności Google i Facebooka, dośc mam tego, że mapa google pyta mnie czy jest to miejsce mojej pracy gdyż na podstawie danych z komórkowych stacji bazowych algorytm wywnioskował że miejsce do którego udaję się przeze 5 dni w tygodniu o 8 rano jest to miejsce mojej pracy Nie podoba mi się, że Facebook i aplikacje od Google żądają dostępu do mojej ksiażki telefonicznej aby po porównianiu numeru telefonu i danych sugerować mi nowych znajomych na fejsie czy też w Google+, o konto na którym nikt nie prosił. Przez takie praktyki mam ochotę wyrzucić wszystkie telefony, nie korzystać z komputerów i internetu. Co najgorsze ludzie świadomie / nieświadomie godzą się na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...