Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Nadella na czele Microsoftu

Recommended Posts

Satya Nadella został trzecim w historii dyrektorem wykonawczym Microsoftu, zastępując na tym stanowisku Steve'a Ballmera. Bill Gates zrezygnował ze stanowiska przewodniczącego zarządu. Schedę po nim objął John Thompson.

Nadella urodził się w 1967 roku w Hyderabadzie w Indiach. W 1992 roku rozpoczął pracę w Microsofcie, a ostatnio był wiceprezesem wykonawczym odpowiedzialnym za grupę Cloud and Enterprises.

John W. Thompson dołączył do zarządu Microsoftu w lutym 2012 roku. Jest dyrektorem wykonawczym firmy Virtual Instruments. Od 2009 roku działa aktywnie jako inwestor wspomagający finansowo nowo powstałe firmy w Dolinie Krzemowej. W latach 1999-2009 był dyrektorem wykonawczym Symaneka, a do 2011 roku zasiadał w zarządzie tej firmy. Wcześniej przez lata pracował w IBM-ie, gdzie był odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i rozwój oprogramowania. Stał na czele IBM Americas i był członkiem Worldwide Management Council IBM-a.

Założyciel Microsoftu, Bill Gates, objął nowe stanowisko w zarządzie. Jego oficjalna nazwa brzmi założyciel i doradca ds. technologicznych. Będzie on wspierał Nadellę w kierowaniu rozwojem technologicznym i produktowym koncernu.« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...