Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

FBI zmienia priorytety

Recommended Posts

FBI zmienia priorytety dotyczące ochrony bezpieczeństwa USA. Cyberprzestępczość została uznana za większe zagrożenie niż klasyczny terroryzm. O zmianie poinformował przedstawiciel FBI przy ambasadzie USA w Londynie Scott Cruse, który wystąpił podczas konferencji Infosecurity Europe 2013.

W ciągu 26 lat pracy w FBI widziałem wiele nowych zagrożeń, które się pojawiały i zmieniały, musieliśmy, jako organizacja, dostosować się i zmienić nasz priorytet na działania antyterrorystyczne. W ciągu ostatnich lat brałem udział w wielu spotkaniach z dyrektorami i wysokimi rangą pracownikami FBI i stwierdziliśmy, że cyberprzestępczość to szybko rosnące zagrożenie, które wkrótce będzie stanowiło większy problem niż terroryzm - powiedział. Zdaniem Cruse'a cyberszpiegostwo dokonywane przez obce rządy, grupy przestępcze i organizacje terrorystyczne zarówno przeciwko sektorowi rządowemu jak i prywatnemu osiągnęło poziom, przy którym można mówić o zagrożeniu bezpieczeństwa narodowego.

Obecnie FBI przechodzi olbrzymie zmiany w sposobie, w jaki postrzegamy cybeprzestępczość, wynajmujemy specjalistów od prowadzenia wojny i ekspertów od komputerów, by szkolili naszych agentów - stwierdził Cruse.

FBI uważa również, że agencje rządowe samodzielnie nie poradzą sobie z zadaniem ochrony krytycznej infrastruktury kraju, dlatego konieczna jest współpraca z sektorem prywatnym. Inni eksperci zgadzają się z opinią, że pojawienie się cyberterroryzmu to tylko kwestia czasu i juz wkrótce organizacje terrorystyczne przystąpią do atakowania krytycznej infrastruktury różnych krajów.

O tym, że ataki tego typu są możliwe przekonaliśmy się podczas amerykańsko-izraelskiego ataku na Iran, podczas którego użyto robaka Stuxnet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...