Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Lenovo chce kupić kolejną część IBM-a?

Recommended Posts

Gdy w 2005 roku mało znana chińska firma Lenovo kupiła od IBM-a wydział zajmujący się produkcją pecetów, wielu miłośników sprzętu Błękitnego Giganta łapało się za głowę, wieszcząc szybki upadek znanych marek produkowanych przez amerykański koncern. Rzeczywistość okazała się jednak inna. Lenovo utrzymało wysoką jakość produktów, wyrosło na jednego z największych producentów pecetów na świecie i, jakby tego było mało, w ostatnim czasie jest jedynym producentem, którego zdaje się nie dotyczyć spadek zainteresowania pecetami.

Obecnie pojawiły się pogłoski, jakoby Lenovo ponownie chciało kupić część IBM-a. Tym razem mowa jest o wydziale serwerów. Jak informuje Bloomberg, powołujący się na anonimowego informatora, wartość transakcji, w zależności od tego, co weszłoby w jej skład, może wynieść od 2,5 do 4,5 miliardów USD. Przedstawiciele Lenovo oświadczyli, że żadne warunki potencjalnej umowy nie zostały uzgodnione i nie podpisano jeszcze żadnych ostatecznych porozumień. IBM odmówił komentarza.

Doniesienia Bloomberga wydają się prawdopodobne. W obliczu słabnącego zainteresowania pecetami Lenovo chce zróżnicować swoją gamę produktów. Firma wytwarza już tablety i smartfony, podpisała porozumienie z EMC Corp na którego podstawie sprzedaje systemy przechowywania danych i serwery. Kupno wydziału serwerowego IBM-a pozwoliłoby Chińczykom wejść na rynek energoogszczędnych, tanich maszyn tego typu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...