Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Odłożono wydanie wyroku na lidera Anonimowych

Recommended Posts

Sąd z nieznanych powodów odłożył wydanie wyroku na lidera Anonimowych, Hectora Xaviera Monsegura znanego jako "Sabu". Monsegur w połowie 2011 roku został aresztowany i rozpoczął współpracę z organami ścigania. Dzięki niemu aresztowano pięciu innych znanych Anonimowych i LulzSec.

W ubiegły piątek sąd odwołał posiedzenie, na którym miał zostać ogłoszny wyrok w sprawie Monsegura. Mężczyźnie grozi do 124 lat więzienia, jednak prawdopodobnie wyrok będzie znacznie niższy, gdyż sąd weźmie pod uwagę jego współpracę z FBI.

Tymczasem wkrótce zapadnie wyrok w sprawie innego Anonimowego, Jeremy'ego Hammonda "Anarchaosa", który został zatrzymany dzięki Monsegurowi. Jest on oskarżony o udział we włamaniu do sieci Arizona Department of Public Safety oraz firmy Stratfor. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Wyrok wyda sędzia Loretta Preska, która wcześniej nie zgodziła się, by Hammond opuścił areszt za kaucją. Obrońcy hakera uważają, że Preska powinna wyłączyć się z procesu, gdy jej mąż mógł być klientem Stratfora.

Hammondowi grozi do 30 lat więzienia. Jego proces rozpocznie się 10 kwietnia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...