Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Smutny koniec Lolonga

Recommended Posts

Największy trzymany w niewoli krokodyl świata nie żyje. Władze południowofilipińskiego miasta Bunawan zamierzają urządzić uroczystość pogrzebową, a następnie zakonserwować ciało gada. Dzięki temu tłumy turystów nadal ożywiałyby lokalną gospodarkę.

Zgon stwierdzono w niedzielę, kilka godzin po tym, jak krokodyl różańcowy wypłynął brzuchem do góry w sadzawce ekoparku. W wywiadach udzielonych filipińskiej prasie burmistrz Edwin Elorde przyznał, że zwierzę nie chciało jeść już od miesiąca. Personel zauważył także wzdęcie brzucha oraz zmieniony kolor odchodów.

Miejscowy weterynarz podejrzewa, że krokodyl źle zniósł nieprzystające do pory roku chłody, jednak takie wyjaśnienie jest zbyt ogólnikowe, dlatego już w poniedziałek eksperci mają przeprowadzić sekcję zwłok Lolonga (zwierzę ochrzczono tak na cześć urzędnika ds. ochrony środowiska, który zmarł na zawał w czasie polowania na gada).

Lolong został schwytany we wrześniu 2011 r. Ponad 50-letnie zwierzę szybko stało się symbolem bioróżnorodności bagien prowincji Agusan del Sur. Przy wadze 1075 kg ludojad mierzył 6,17 m. Nieco ponad rok temu został wpisany do Księgi rekordów Guinnessa.

Dziękując bóstwom za sławę i inne dary związane z krokodylem, mieszkańcy Bunawanu planują plemienną uroczystość z ofiarami z kur i świń. Chrześcijanie chcą się pomodlić za Lolonga przed autopsją.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Władze południowofilipińskiego miasta Bunawan zamierzają urządzić uroczystość pogrzebową, a następnie zakonserwować ciało gada.

"Pogrzebową"? Czyli go pogrzebią, a potem wykopią i wypchają? ;)

Chrześcijanie chcą się pomodlić za Lolonga przed autopsją.

Zabawne. To co chcą ci "chrześcijanie" wskórać dla krokodyla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...