Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Kolejna wersja Gorilla Glass

Rekomendowane odpowiedzi

Corning, jeden z najbardziej znanych producentów szkła, zapowiedział, że podczas przyszłotygodniowych targów CES pokaże Gorilla Glass 3. To kolejna już generacja specjalistycznego szkła chroniącego wyświetlacze urządzeń przenośnych.

Gorilla Glass 3 ma być trzykrotnie bardziej wytrzymałe od swojej poprzedniej wersji. To bardzo dobra wiadomość dla osób, które często upuszczają smartfony czy też przenoszą je w warunkach, w których może dojść do porysowania urządzenia. Znaczne zwiększenie twardości szkła oznacza, że na Gorilla Glass 3 powstanie o 40% mniej widocznych zarysowań, a samo szkło będzie o 50% bardziej wytrzymałe na wstrząsy. Nowe szkło zostanie zaprezentowane 7 stycznia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, fajnie. Ja z kolegą mam Samsunga Galaxy S3, który ma Gorilla Glass 2, niby nie da się tego zarysować kluczami, gwoździem.

Ale upuszczenie telefonu z wysokości 40cm na beton - wyświetlacz rozlany. Może powinni tego szkła użyć także na sam wyświetlacz a nie

na nakładkę dotykową...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Matsukawa

Dobra, fajnie. Ja z kolegą mam Samsunga Galaxy S3, który ma Gorilla Glass 2, niby nie da się tego zarysować kluczami, gwoździem.

Ale upuszczenie telefonu z wysokości 40cm na beton - wyświetlacz rozlany. Może powinni tego szkła użyć także na sam wyświetlacz a nie

na nakładkę dotykową...

Może raczej powinieneś używać Nokii niż Szajsunga.
  • Pozytyw (+1) 1
  • Negatyw (-1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up, dokładnie. Większość opinii o Samsungach to plastik i tandeta. Nie dziwię się, że Ci się rozlał ekran.

 

Ja, moja siostra i moja partnerka mamy Lumię 800 - mój wydaje się być odrobinę bardziej wytrzymały na zarysowania - nie ma ani jednej rysy, a u mojej partnerki - kilka drobnych rysek, widocznych dopiero przy przyjrzeniu się pod światłem. Partnerce spadła wielokrotnie na betonowy, a raczej na takie 6-ciokątne płyty betonowe i co? I nic się nie stało :) Nawet jeśli pękła by szybka - potwierdzone w testach, gdzie katowali Lumię, to i tak wyświetlacz cały i dotyk działa bez zająknięcia.

 

Z droższych, to wolałbym albo Lumię 920, albo iPhone, ale Samsung? Nigdy, moja siostra ma Galaxy i porzuciła go na rzecz Lumii.

 

W ogóle mnie Samsung nie przekonuje w niczym, ani w smartfonach, ani w monitorach, TV, czy innych urządzeniach. Nie bez przyczyny wyrobili sobie ksywę, użytą z resztą przez Matsukawę, Szajsunga.

 

Co do samej wersji Gorilla Glass 3, to zapowiada się na prawdę obiecująco! Co do GG2.0, to zależy od egzemplarza, ale w sumie na mojej Lumii żadnej rysy, nawet najmniejszej nie ma, kumpel, który ma od zawsze iPhone, nigdy nie doświadczył żadnych rys na szybce. Więc.. jesli GG3.0 ma być 3x wytrzymalsze, to już w ogóle będzie cud-miód i orzeszki. Na prawdę się będzie trzeba postarać, by je uszkodzić. Ciekaw jestem tylko cen smartfonów z tym szkłem.. marketing czasami potrafi być okrutny - cena rośnie wtedy 2 krotnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piszesz o tym teście: http://gizmodo.com/5915436/how-durable-is-the-samsung-galaxy-s-iii to niestety, ale jest on nic nie wart. Telefony mają różne ekrany (co ma duży wpływ na ich zachowanie przy uderzeniach), poza tym spadały pod różnymi kątami, (a z kufra samochodu - przy różnych prędkościach). Tak naprawdę trzeba by je przykręcić to maszynki generującej kontrolowane uderzenia i dopiero potem się wymądrzać. Ale jakoś mam wrażenie, że w powyższym poście nie chodzi o mechaniczną wytrzymałość czegokolwiek, tylko o fabryczną zawartość pamięci flash.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...