Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Kosztowna samoobrona

Recommended Posts

W latach 2010-2011 PayPal wydał 4,3 miliona euro na obronę przed atakami organizowanymi przez Anonimowych. Cyberprzestępcy atakowali firmę w odwecie za to, że odmówiła przetwarzania płatności dla Wikileaks.

Z danych ujawnionych przez PayPala w związku z toczącą się sprawą sądową wynika, że firma musiała kupić sprzęt i oprogramowanie, a ponad 100 osób pracowało w sumie przez trzy tygodnie każda, by odeprzeć ataki. Takie informacje znalazły się w aktach sądowych w związku z procesem toczącym się przeciwko Christopherowi Weatherheadowi, oskrażonemu o udział w konspiracji celem zakłócenia pracy systemu komputerowego. Weaterhead nie przyznaje się do winy. Tymczasem trzech współoskarżonych, mężczyżn w wieku 27, 24 i 18 lat przyznało się do zarzucanych im czynów.

Prokuratura uważa, że Weaterhead jest hakerem, podpisującym się na kanale IRC jako "Nerdo". "Nerdo" właśnie tam planował ataki i zachęcał innych do wzięcia w nich udziału.

W domu Weaterheada policja zajęła sprzęt komputerowy. Oskarżony twierdzi, że nalezy on do jego siostry. Jednak prokuratura dowodzi jednak, że sprzęt zabezpieczony był hasłami, będącymi wariacjami zdania "Nerdo jest najlepszym (lub najgorszym) hakerem na świecie".

Kanał IRC, którym posługiwał się oskarżony, był prowadzony przez "Nerdo" na serwerach rosyjskiego ISP Heihachi, który jej znanym miejscem przechowywania nielegalnych witryn. Podobno provider ten pozwala nawet na prowadzenie serwisów z dziecięcą pornografią.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...