Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Hybrydy od Toshiby

Recommended Posts

Toshiba potwierdziła, że ma zamiar rozpocząć sprzedaż hybrydowych dysków twardych. Pierwsze urządzenia japońskiej firmy łączące wirujące magnetyczne talerze i układy flash NAND mają trafić na rynek we wrześniu.

Norio Sasaki, prezes Toshiby, poinformował, że nowe dyski mają przede wszystkim trafić do ultrabooków i innych niewielkich urządzeń przenośnych. O urządzeniach Toshiby niewiele wiadomo.

Dotychczas jedynym producentem hybrydowych dysków twardych jest Seagate, którego Momentus XT korzysta z 8 gigabajtów pamięci NAND oraz 750 gigabajtów przestrzeni na magnetycznych talerzach. Dysk bada, w jaki sposób użytkownik korzysta z danych i te najczęściej wykorzystywane przechowuje w pamięci flash.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ślepa uliczka, takie pomysły powstały w momencie kiedy dyski SSD były droższe. Teraz ich ceny spadają. Ultrabooki nie służą przecież do przechowywania mnóstwa danych, wiec jak SSD będą już miały 256GB to będzie wystarczające, a w stacjonarnych i tak będzie sie opłacało mieć SSD i HDD oddzielnie, SSD do systemu, gier i programów a HDD z kilkoma TB na spam taki jak filmy, foty itp. No bo jak w takiej hybrydzie padnie ten HDD to z jego pamięcią NAND? czyli nadal taka hybryda jest tak samo wrażliwa na uszkodzenia mechaniczne jak zwykły HDD. Teraz kupiłem do laptopa SSD 128GB i to już jest wystarczające.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Same porblemy z tym będą.

No i z SSD dalej problem jest taki ze w serwerze szybko umże.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Same porblemy z tym będą.

No i z SSD dalej problem jest taki ze w serwerze szybko umże.

 

Bo SSD nie jest zrobione aby było do serwera (na razie), SSD nie służy do gromadzenia danych, a do trzymania programów, których używasz. Jeżeli serwer ma jakieś takie programy to tez może mieć do nich SSD i wtedy ten dysk tak szybko nie padnie, bo samo czytanie tak nie zużywa SSD, tylko jego kasowanie i zapisywanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...