Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Internet Explorer znowu rośnie

Recommended Posts

Trend na rynku przeglądarek dla komputerów stacjonarnych, o którym pisaliśmy przed miesiącem, wydaje się stały. W kwietniu Internet Explorer znowu zwiększył swoje udziały. Tradycyjnie już wzrósł Chrome, a Firefox stracił. W przypadku Internet Explorera wzrost udziałów wyniósł 0,26%, Chrome zyskał 0,28%, a udziały Firefoksa zmniejszyły się o 0,35%. Dominująca na rynku przeglądarka Microsoftu jest używana obecnie przez 54,09%, z Firefoksa korzysta 20,20% osób, a z Chrome’a 18,85%.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja na rynku przeglądarek dla urządzeń przenośnych. Tutaj niekwestionowanym liderem, z 63,84-procentowym udziałem jest Safari Mobile. Drugie miejsce należy do przeglądarki w Androidzie - 18,87%, a kolejne do Opery Mini - 12,05. To z kolei oznacza, że sytuacja na połączonym rynku przeglądarek (zarówno dla komputerów stacjonarnych jak i dla urządzeń przenośnych) jest nieco inna niż na obu rynkach osobno. Najsilniejszą pozycję zachowuje Internet Explorer (50,02%), za nim uplasował się Firefox (18,66%), któremu po piętach depcze Chrome (17,42%). Na czwartym miejscu, z udziałami sięgającymi 9,10%, znajduje się Safari.

Wszystkie dane pochodzą z badań firmy Net Applications.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam nadzieje ze wzrost popularności IE tyczy się wersji 9. Starsze wersje to porażka, a nawet więcej: słabe symulatory przeglądarek www ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...