Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Chłodniej pod notebookiem

Recommended Posts

Firma Zalman wprowadziła do swojej oferty dwie podstawki chłodzące – ZM-NC3500 oraz ZM-NC3500 Plus. Model podstawowy wyposażono w bardzo duży, 220-milimetrowy wiatrak oraz w cztery porty USB 2.0, natomiast wersji Plus dodatkowo zapewniono kartę muzyczną oraz głośniki stereo. Wielkość podstawek pozwala zastosować je nawet do 17-calowych notebooków.

Podstawki generują zaledwie od 17 do 23,5 dB, a więc mniej, niż większość wentylatorów montowanych w notebookach. Prędkość wiatraków można regulować w zakresie od 620 do 720 obr./min. Służy do tego potencjometr umieszczony na boku podstawek. Urządzenia zasilane są z portu USB.

W modelu ZM-NC3500 znalazł się też przycisk Turbo, którego użycie uaktywni jeszcze wydajniejszy tryb chłodzenia - wentylator przyspieszy wówczas do 800 obr./min. Jest to zatem produkt dostosowany przede wszystkim do potrzeb graczy, dla których priorytetem jest efektywne obniżanie temperatury mocno nagrzewającego się podczas grania notebooka. Z kolei podstawka ZM-NC3500 Plus, ze względu na wbudowane głośniki i kartę muzyczną, bardzo dobrze spełni swoją rolę w zastosowaniach multimedialnych. Dodatki te docenią szczególnie osoby, które ze względu na ograniczoną powierzchnię na biurku nie mają gdzie ustawić sprzętu audio. Regulację głośności oraz całkowite wyciszanie dźwięku umożliwiają przyciski znajdujące się na krawędzi podstawki.

Podstawki o wymiarach 363 x 404 x 56mm (NC3500) i 363 x 415 x 56mm (NC3500 Plus) ważą odpowiednio 1,2kg oraz 1,35kg. Ich sugerowane ceny detaliczne to, odpowiednio, 189 i 249 złotych brutto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla takich fascynatów

Jak na przykład " ja ",

Niech notebook od spodu,

Zamrażarkę ma !

 

Codziennie z nim spędzam,

Najmniej, godzin sześć,

Stąd to oświadczenia

Mojego jest treść.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Model podstawowy wyposażono w bardzo duży, 220-milimetrowy wiatrak (...)

To nie jest duży wiatrak, typowy ma jakieś 20 metrów.

Jeżeli z podstawki nie wysypuje się mąka, to może znaczyć, że jest tam wentylator, wygląda podobnie ale działa odwrotnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...