Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

TOR nie uchronił handlarzy narkotykami

Recommended Posts

Wykorzystywanie sieci TOR nie uchroniło handlarzy narkotykami przed namierzeniem i aresztowaniem przez władze. Dwuletnie śledztwo prowadzone przez agentów amerykańskiej Drug Enforcement Administration (DEA) doprowadziło do rozbicia sklepu „The Farmer’s Market“. Online’owa usługa oferowała fora, formularze zamówień, obsługę klienta i co najmniej cztery rodzaje płatności. Od stycznia 2007 do października 2009 przestępcy przetworzyli 5256 zamówień o łącznej wartości ponad miliona dolarów i dostarczyli narkotyki 3000 klientów z 35 krajów.

Twórcy sklepu używali sieci TOR, usług ukrywających adresy IP oraz transakcje gotówkowe. W rozbiciu gangu brały udział agencje z USA, Kolumbii, Holandii, Szkocji i innych krajów. Głównym podejrzanym w sprawie jest Marc Willem, który został wczoraj zatrzymany w swoim domu w Lelystad w Holandii. Aresztowano też obywatela USA mieszkającego w Argentynie oraz sześciu Amerykanów ze stanów Iowa, Michigan, Georgia, Nowy York, New Jersey i Floryda.

Mężczyznom, którzy sprzedawali m.in. LSD i ecstasy, postawiono liczne zarzuty. Każdemu z nich grozi kara dożywotniego więzienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

LSD chyba najbardziej się nadaje do rozprowadzania pocztą :) mniejszości narkotykowe są obecnie prześladowane jak kiedyś geje Żydzi czy heretycy, chociaż niczego złego nie robią (chcącemu nie dzieje się krzywda), a większość w najlepsze ćpa alkohol (twardy narkotyk), podobno z handlu dragami utrzymują się służby specjalne :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...]chociaż niczego złego nie robią (chcącemu nie dzieje się krzywda)

 

Prędzej czy później będą wymagali mojej pomocy. Podejście wolnościowe oprócz wzruszenia ramionami na widok naćpanego, wymaga również wzruszenia ramionami kiedy ten naćpany ginie z głodu lub wyniszczenia. Ja jestem za, ale ja podobno jestem pozbawionym empatii mizantropem i podobno to źle :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jasne, tylko że to dotyczy heroiny, z innymi można sobie w miarę spokojnie żyć (zwłaszcza z psychodelikami), tak jak przy okazjonalnym piciu alkoholu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...