Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Co dalej z danymi z Megaupload?

Recommended Posts

Firma hostingowa Carpathia zwróciła się do sądu z zapytaniem, co ma zrobić z danymi użytkowników serwisu Megaupload. To aż 25 petabajtów danych, które były przechowywane w serwisie. Już kilka tygodni temu śledczy zakończyli ich badanie i stracili do nich dostęp. Dane są całkowicie w dyspozycji Carpathia, jednak dla firmy to spory problem. Informuje ona, że ich przechowywanie kosztuje 9000 dolarów dziennie. Dlatego też Carpathia sugeruje, że potrzebuje pomocy finansowej w ich przechowaniu bądź też, iż należy umożliwić ich zwrot użytkownikom.

Dane przechowywane są na serwerach o łącznej wartości około 1,25 miliona dolarów, a od czasu zamknięcia Megaupload ich przechowywanie kosztowało firmę około 567 000 USD. BBC donosi, że Carpathia nie może usunąć tych danych, gdyż ciągle toczy się śledztwo przeciwko Megauploadowi.

Jednym z zasugerowanych przez Carpathię rozwiązań jest tymczasowe ponowne uruchomienie adresu Megaupload.com, by użytkownicy mogli pobrać swoje dane. Firma chce, by sąd znalazł satysfakcjonujące wyjście z sytuacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"(...)1,25 miliona dolarów, a od czasu zamknięcia Megaupload ich przechowywanie kosztowało firmę około 567 000 USD"

Coś mi nie pasuje. Nie ten rząd wielkości, bo inaczej megaupload (przed wszystkimi pozwami) kupiłby własne serwery. Tak pomijając to, ile można zmieścić danych na serwerach za 1,25 mln $, i jak się to ma do milionów użytkowników.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś mi nie pasuje

Nie wiem co ci tu nie pasuje. Koszt serwerów a koszty ich użytkowania to dwie różne sprawy. A poza tym jaki sens jest kupować serwery skoro można wynająć profesjonalną firmę i po prostu dokupywać miejsce zależnie od potrzeb.

  • Upvote (+1) 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z MaPaKi. Pewnie firma hostingowa chce zarobić na tym szumie wokół tej sprawy. Pewnie trochę zawyżyli obie wartości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem co ci tu nie pasuje.

Choćby to, że koszt działania serwerów przez ok. parę miesięcy to prawie połowa ich wartości.

Sens? Płacą za usługę, firma hostingowa musi mieć zysk. Z własnymi serwerami oszczędziliby tyle, ile obecnie ma zysku firma hostingowa.

Wydaje mi się, że firmy korzystają z usług firm hostingowych dlatego, że nie stać ich - bądź nie opłaca im się - na własne serwery (tak pojemne).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...