Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

MaPaKi

Users
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About MaPaKi

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa

Sposoby kontaktu

 • Skype
  mapaki3
 1. @Piotrek Takie zachowania mogą być bardziej widoczne w Ameryce niż tej azjatyckiej, barbarzyńskiej Polsce - więcej osób o innym kolorze skóry niż większość, więcej imigrantów, po których niektórzy spodziewają się wszystkiego, wreszcie większy odsetek ludzi otyłych.
 2. "Niejednokrotnie" pisze się razem - pierwszy akapit. A co do Microsoftu - oczywiście nad wyraz - jak to mawia mój dziadek, "nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka". MS chciałby mieć bardzo dużą władzę, i dobrze, że ktoś w jakikolwiek sposób się temu sprzeciwia.
 3. To co? Wszystkie firmy, które wyprodukują silnik Diesla po roku 2014, zostaną oskarżone o działanie na szkodę życia ludzkiego? Jak dla mnie to naturalne - zdaje się, że znakomita większość konstytucji chroni życie ludzkie, więc trzeba dać czas na dostosowanie maszyn do produkcji innych silników, a potem ścigać. Pożyjemy...
 4. Cóż, zanim obejrzę film w telewizji, zastanawiam się pięć razy, czy na pewno tego chcę, mając na uwadze właśnie reklamy przerywające - tymi denerwującymi dźwiękami - momenty największego napięcia. Może odstraszy to część graczy; przeniesie ich na boisko czy skłoni do czytania. Sony reaguje na informacje o spadającym czytelnictwie, bo jest wspomagany przez koncerny mające w ręku wydawnictwa i redakcje gazet na całym świecie (naturalnie to tylko hipoteza)
 5. Very interesting. Wyspecjalizowani naukowcy odkryli, że Ziemia jest całością. Gratuluję zachowania - nawet jeśli przypadkowego - takiej samej liczby liter: "manta - palma", analogicznie do "piernik - wiatrak".
 6. Eksportuje się z terenu na teren (tutaj USA). W domyśle jest tutaj eksport z innych krajów, bo wcześniej jest informacja o amerykańskiej komisji.
 7. Choćby to, że koszt działania serwerów przez ok. parę miesięcy to prawie połowa ich wartości. Sens? Płacą za usługę, firma hostingowa musi mieć zysk. Z własnymi serwerami oszczędziliby tyle, ile obecnie ma zysku firma hostingowa. Wydaje mi się, że firmy korzystają z usług firm hostingowych dlatego, że nie stać ich - bądź nie opłaca im się - na własne serwery (tak pojemne).
 8. Absurd jest ok, dopóki autor go widzi - to do poprzednika. Porównanie do szachów jest marne, a wspomniane ostrzeżenia są następstwem procesów sądowych, czyli koniecznością. Kiedyś w telewizji - pomijając aspekt cenzury - nie było tyle przemocy. W filmach "od 12" są wypowiedzi doskonale rozumiane przez "dzieci" - piszę o marnych podtekstach - i śmierć. Rada Etyki Mediów to fikcja. A w oficjalnym dokumencie MEN jest coś takiego jak (zachowuję sens): "(...) zaznajomić ucznia z problemem Holocaustu (...) najlepsze będą opowiadania Idy Fink ze względu na wrażliwość młodego człowieka (nie ma w nich tyle grozy co w innych materiałach)". Nie wiem, czy jest sens przypominać, że ten wrażliwy młody człowiek zdobędzie "twarde narkotyki" w 2 dni, a śmierć człowieka widział na ekranie setki (tysiące) razy. Inna sprawa - żyjemy szybciej, więc i bezrefleksyjne wychowanie jest bardziej widoczne (bardziej "procentuje").
 9. "(...)1,25 miliona dolarów, a od czasu zamknięcia Megaupload ich przechowywanie kosztowało firmę około 567 000 USD" Coś mi nie pasuje. Nie ten rząd wielkości, bo inaczej megaupload (przed wszystkimi pozwami) kupiłby własne serwery. Tak pomijając to, ile można zmieścić danych na serwerach za 1,25 mln $, i jak się to ma do milionów użytkowników.
 10. "Jeśli okaże się, że jest to związek przyczynowo-skutkowy(...)" - z tego zdania i reszty artykułu wynika, że agresja ma związek ze spożyciem określonych tłuszczów, a nie wiadomo, czy z niego wynika. Mogą mieć wspólne źródło np. w genach. Ankieta miała sprawdzić, czy spożycie konkretnych tłuszczów pokrywa się z występowaniem agresji i wykazała, że pokrywa się. Doskonale wiem, że tytuł ma przyciągać, ale tu sytuacja jest bardzo prosta, więc powinien brzmieć np. "Tłuszcze trans mają związek z agresją", albo "Agresja ma związek z dietą".
 11. Coraz szybsze łącza... Prosty program wysuwający kolejne rządania... Jeśliby ktoś zrobił trojana- trojan nikomu w niczym nie przeszkodzi - gromadźcie sobie o ludziach dane, to nawet chmury nie wystarczą.
 12. Ciekawe, co piszesz; myślę, że po przekroczeniu pewnej granicy zwiększałaby się najbardziej pożądana szerokość geograficzna. Tak jak teraz jest to zero - drzewa najszybciej tam rosną - tak wtedy oddalałaby się od równika.
×
×
 • Create New...