Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Znaczki pocztowe z Bitelsami

Rekomendowane odpowiedzi

Choć trudno w to uwierzyć, Bitelsi po raz pierwszy pojawią się na znaczkach pocztowych. Poinformowała o tym w czwartek (28 grudnia) brytyjska poczta. W ten sposób chce ona przypomnieć o niezwykłym wkładzie zespołu w budowanie angielskiej kultury.

Dziewiątego stycznia Royal Mail zainauguruje serię składającą się z 6 znaczków. Zostaną na nich uwiecznione okładki kultowych płyt: With the Beatles, Help!, Revolver, Sergeant Pepper's Lonely Hearts Club Band, Abbey Road i Let it Be.

Wszystkie znaczki mają nieregularny kształt. Wyglądają jak sterta poukładanych na sobie płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz fanki będą mogły bezkarnie polizać swoich idoli. A nawet poklepać po... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Japońska firma Flower Robotics produkuje roboty wystawowe, które wykrywają obecność widzów i zaczynają przybierać zaprogramowane wcześniej pozy. Mogą demonstrować odzież i biżuterię pod różnymi kątami. W przyszłości mają odróżniać płeć i wiek klienta, a nawet rozpoznawać logo z niesionych przez niego toreb. Zebrane dane będą wykorzystywane przez sklepowy dział marketingu.
      Produkt noszony przez poruszający się manekin wygląda atrakcyjniej, zwiększając u oglądających pokaz chęć dokonania zakupu – przekonuje Tatsuya Matsui, szef zespołu projektantów. Roboty prezentujące ubrania należą do serii Palette i wyglądają jak ludzka postać od bioder w górę. Maszyny dla jubilerów (linia Palette UT) to tylko tors. Te pierwsze wyposażono w 16 poruszających się części. Ważą 41 kg i mierzą 185 cm. Modele UT są sporo mniejsze, osiągają bowiem wysokość zaledwie 41 cm.
      W obu liniach wykorzystano technologię śledzenia ruchu, dzięki czemu można było odtworzyć sposób, w jaki poruszają się modelki. Roboty rozpoczynają swój pokaz tylko wtedy, gdy w pobliżu znajduje się człowiek. Nie mają twarzy, ponieważ projektanci obawiali się, że odwracałyby uwagę klientów, a powinni się oni koncentrować na czymś innym – ubraniach bądź biżuterii.
      Pozy są przyjmowane w przypadkowej kolejności. Inteligentny system manekina pozwala przechowywać informacje dotyczące reakcji obserwatorów na konkretne ustawienia. Robot uczy się i potem wykorzystuje świeżo zdobytą wiedzę w kontakcie z następnymi klientami.
      Roboty Flower Robotics pojawiały się japońskich sklepach już od jakiegoś czasu, teraz można je wynająć lub kupić. To spory wydatek, ponieważ chcąc mieć maszynę z serii Palette na własność, trzeba wygospodarować ok. 50 tys., a na Palette UT 7 tys. dolarów. Na żądanie producent oferuje dodatkowe opcje, takie jak zmiana koloru manekina. Oferta jest jednak przeznaczona wyłącznie dla mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni. Androidy "pokażą się" szerszej publiczności już wkrótce, bo na odbywającej się pod koniec sierpnia tokijskiej wystawie Good Design Expo 2009.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Amerykańska poczta U.S. Postal Service opracowała serię znaczków z bohaterami Gwiezdnych wojen. Do sprzedaży trafią 25 maja, po zakończeniu konkursu na najpopularniejsze postaci. Zaprezentowano je w chińskim teatrze Graumana w Hollywood, czyli dokładnie tam, gdzie przed ponad 30 laty odbyła się premiera pierwszej z 6 części epopei Lucasa.
      Na znaczkach znaleźli się, m.in.: Han Solo, Luke Skywalker, Yoda, Darth Vader, R2-D2, C-3PO, księżniczka Leia, Obi-Wan Kenobi oraz Boba Fett.
      David Failor, dyrektor wykonawczy ds. znaczków, ma nadzieję, że ze względu na popularność filmu znaczki będą się cieszyły nie mniejszą sympatią klientów i kolekcjonerów niż wydawnictwa z wizerunkiem np. Elvisa Presleya.
      Aby zareklamować nową serię, na początku bieżącego miesiąca ok. 400 skrzynek na listy wystylizowano na sympatycznego R2-D2.
      Głos na ulubiony znaczek można oddać na stronie WWW U.S. Postal Service.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Japońska firma NTT DoCoMo wprowadza w kwietniu na rynek kolejny telefon komórkowy z serii dla starszych osób. Raku-Raku Phone Basic będzie kosztował ok. 20 tys. jenów (czyli mniej więcej 171 dol.!). Jest wyjątkowy, ponieważ zwalnia mowę, by łatwiej ją było zrozumieć słabiej słyszącemu użytkownikowi.
      Funkcja Clear Voice pozwala na oszacowanie natężenia hałasu w otoczeniu i dostosowanie głośności dzwonka oraz słuchawki do panujących warunków. Raku-Raku odczyta też treść e-maila, artykuły na aktualnie przeglądanej stronie WWW czy imię/numer dzwoniącej w danym momencie osoby. Aparat wyposażono ponadto w krokomierz, który przyda się staruszkom dbającym o linię. Precyzyjnie wyliczy bowiem liczbę spalonych kalorii.
      Raku-Raku nie ma aparatu fotograficznego. Waży 103 gramy. Przekątna wyświetlacza to 2,4 cala. Czas oczekiwania wynosi całkiem sporo, bo 560 godzin.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Aby uczcić nadejście Roku Świni, a rozpoczyna się on 18 lutego, chińska poczta wydała serię znaczków z tym zwierzęciem. Są to znaczki zdrapkowo-zapachowe. Po potarciu awersu wydziela się zapach wieprzowiny w sosie słodko-kwaśnym. Po polizaniu rewersu można poczuć smak tego dania. Brytyjska poczta Royal Mail wydrukowała w 2001 podobne znaczki eukaliptusowe.
      Znaczek kosztuje 1,20 yuana, czyli ok. 15 centów. Zaprojektował go Chen Shaohu. Przedstawia 5 prosiaczków bawiących się wokół dorosłej świni.
      Serię znaczków ze znakami chińskiego zodiaku zaczęto wydawać w roku 1980 (Roku Małpy).
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Brytyjska Poczta Królewska umożliwiła swoim klientom... samodzielne drukowanie znaczków pocztowych. To najważniejsza zmiana od czasu wprowadzenia w 1840 roku pierwszego samoprzylepnego znaczka pocztowego. Pozwolił on na przerzucenie kosztów dostarczenia przesyłki z odbiorcy na nadawcę.
      Od dzisiaj osoby korzystające z usług poczty będą mogły zdalnie zapłacić za list lub paczkę. Po zapłaceniu otrzymają unikatowy kod paskowy, który należy wydrukować na kopercie, a który pełni rolę znaczka.
       
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...