Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

WordPress zakończył wsparcie dla Internet Explorera 6. Oznacza to, że użytkownicy tej przeglądarki nie będą mogli korzystać z niezwykle popularnej platformy blogowej. Odwiedzając WordPressa za pomocą IE6 zobaczymy informację o niemożności zalogowania się i odnośnik do witryny, skąd można pobrać nowszą wersję przeglądarki.

„Spowodowanie, by WordPress działał na IE6 wymagało od nas sporo pracy. IE6 powstał 10 lat temu i nie wspiera najnowszych standardów" - stwierdziła Jane Wells, odpowiedzialna w WordPressie za doświadczenie użytkownika. Zapowiedziała jednocześnie, że podobne działania będą podejmowane w przypadku innych przestarzałych przeglądarek.

Działania WordPressa z pewnością spodobają się Microsoftowi, który od dłuższego czasu stara się namówić użytkowników do porzucenia szóstej wersji IE. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość. Trzeba w końcu skończyć z tym IE6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

informacja jest niescisla.

 

w IE6 nie bedzie dzialal tylko panel administracyjny wordpressa. czytelnicy jak najbardziej beda mogli czytac tresci (no chyba ze ktos specjalnie zrobi taka skorke by tez nie dzialala w IE6)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Przed kilkoma dniami doszło do wielkiego atak na 1,3 miliona witryn korzystających z oprogramowania WordPress. Przestępcy próbowali ukraść pliki konfiguracyjne oraz informacje potrzebne do logowania do bazy danych. Nieudana próba ataku została przeprowadzona na stare luki XSS w pluginach i skórkach do WordPressa.
      Jak poinformowali specjaliści z firmy Wordfence, którzy powstrzymali napastników, przestępcy chcieli pobrać pliki wp-config.php. Ich zdobycie pozwoliłoby im na uzyskanie dostępu du baz danych. Pomiędzy 29 a 31 maja zaobserwowano i zablokowano ponad 130 milionów prób ataku skierowanych przeciwko 1,3 milionowi witryn. Szczyt nastąpił 30 maja. W tym dniu dokonano 75% wszystkich prób nielegalnego zdobycia danych, usiłując wykorzystać dziury w pluginach i skórkach na platformach WordPress, czytamy w wydanym komunikacie.
      Badacze połączyli te ataki z działaniem tej samej grupy, która 28 kwietnia próbowała wstrzyknąć na witryny złośliwy kod JavaScript. Jego zadaniem było przekierowywanie użytkownika z uprawnieniami administratora na złośliwą witrynę, z której można było dokonać ataku. Oba ataki udało się połączyć dzięki temu, że zarówno w kwietniu jak i maju przestępcy korzystali z tej samej puli 20 000 adresów IP.
      Eksperci przypominają właścicielom witryn, że jeśli ich strona padła ofiarą ataku, należy natychmiast zmienić hasła dostępu oraz klucze uwierzytelniające. Jeśli konfiguracja twojego serwera pozwala na uzyskanie zdalnego dostępu do bazy danych, napastnik, który zdobył taki dostęp może z łatwością dodać konto administratora, uzyskać dostęp do poufnych informacji lub w ogóle zlikwidować twoją witrynę. Nawet jeśli twój serwer nie pozwala na zdalny dostęp do bazy danych, to jeśli napastnik zdobył klucze uwierzytelniające, może ich użyć do ominięcia kolejnych zabezpieczeń, czytamy w oświadczeniu.
      Osoby korzystające z WordPressa powinny też upewnić się, czy wykorzystują najnowsze wersje dodatków i czy na bieżąco łatają pojawiające się dziury. Warto przypomnieć, że przed kilkoma tygodniami znaleziono dwie dziury w pluginie Page Builder. Plugin ten jest zainstalowany na milionie witryn, a zanlezione dziury pozwalają przestępcom na przejęcie kontroli nad witryną.

      « powrót do artykułu
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Cyberprzestępcy wykorzystują nowo odkrytą dziurę zero-day w Internet Explorerze. Luka pozwala napastnikowi na korzystanie z systemu na prawach aktualnie zalogowanego użytkownika. Błąd występuje w IE 9, 10 i 11 w wersjach na Windows 7, 8.1, RT 8.1, 10, Server 2008, 2008 R2, Server 2012, 2016 i 2019.
      US CERT (Computer Emergency Response Team) informuje, że atak może zostać przeprowadzony za pomocą odpowiednio spreparowanej witryny lub dokumentu HTML renderowanego przez przeglądarkę. Microsoft donosi, że dotychczas zanotowano ograniczoną liczbę ataków z wykorzystaniem tej dziury.
      Dziura pozwalająca na zdalne wykonanie kodu wykorzystuje błąd w przetwarzaniu obkektów przez silnik Internet Explorera. W wyniku błędu dochodzi do awarii podsystemu pamięci tak, że napastnik może wykonać dowolny kod na prawach zalogowanego użytkownika. [...] Jeśli zalogowany jest administrator, napastnik może przejąć kontrolę nad systemem. Ma wówczas możliwość instalowania programów, przeglądania, zmiany i usuwania danych czy też stworzenia nowego konta z pełnymi uprawnieniami użytkownika, czytamy na stronach Microsoftu.
      Koncern opublikował też porady dotyczące obejścia problemu i tymczasowego zabezpieczenia się przed atakiem. Proponuje ograniczenie dostępu do JScript.dll. Jednak, jako że technika ta wymaga uprawnień administracyjnych, korzystania z linii komend, a ograniczenia należy wyłączyć przed zainstalowaniem łatki, działania takie zalecane są tylko wówczas, jeśli jesteśmy narażeni na atak.
      Odpowiednia poprawka zostanie opublikowana w drugą środę przyszłego miesiąca, w ramach comiesięcznego zestawu łat.

      « powrót do artykułu
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Cyberprzestępcy otrzymali na talerzu dostęp do kilkuset tysięcy witryn wykorzystujących WordPressa. Wszystko przez dziurę w dodatkach InfiniteWP Client oraz WP Time Capsule.
      Oba pluginy padły ofiarą tej samej dziury, która pozwala na ominięcie procesu autoryzacji i daje napastnikowi dostęp do samego WordPressa i serwera.
      Jedyne, czego przestępca potrzebuje, by ominąć zabezpieczenia jest... znajomość loginu użytkownika WorPressa. Oba pluginy zawierają błędy logiczne, które pozwalaja na zalogowanie się do konta administratora bez znajomości hasła.
      Gdy zajrzymy na witrynę z dodatkami do WordPressa możemy przekonać się, że InfiniteWP Client jest wykorzystywany w ponad 300 000 aktywnych instalacji, a z WP Time Capsule korzysta kolejnych ponad 20 000 witryn. Można więc założyć, że w dziury zagrażają bezpieczeństwu ponad 300 000 witryn opartych na WordPressie.
      O istnieniu dziur twórcy dodatków zostali poinformowali 7 stycznia, dzień później udostępnili poprawioneich wersje, a dzisiaj publicznie poinformowano o dziurach.
      W przypadku InfiniteWP Client na atak narażone są wszystkie wersje dodatku wcześniejsze od 1.9.4.5. Dziura zagraża też WP Time Capsule wcześniejszym od 1.21.16. Użytkownicy wspomnianych dodatków powinni jak najszybciej zainstalować poprawione wersje.

      « powrót do artykułu
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Z informacji opublikowanych przez Net Applications rynkowy udział przeglądarek Microsoftu jest rekordowo niski. W sierpniu Internet Explorer i Edge straciły 1,8 punktu procentowego i obecnie należy do nich 12% rynku.
      Zapewne będziemy świadkami dalszych spadków. W bieżącym roku udziały przeglądarek z Redmond wahały się wcześniej w granicach 12,4–14 procent. Za większość wrześniowego spadku, niemal 1,4 pp, odpowiada Internet Explorer. Przeglądarka, która niegdyś dominowała w internecie ma obecnie zaledwie 6,1% udziałów. Udziały Edge'a spadły o 0,4% do poziomu 5,9%. Jeszcze w sierpniu Edge zanotował wzrost i miał najwyższe udziały w swojej historii.
      Przyszłość microsoftowych przeglądarek rysuje się w czarnych barwach. Internet Explorer jest utrzymywany przy życiu tylko dlatego, że domaga się tego część przedsiębiorstw potrzebujących tej przeglądarki ze względu na kompatybilność. Jednak zainteresowanie tą przeglądarką wyraźnie spada. Dość powiedzieć, że w ubiegłym miesiącu używało jej tylko 7% użytkowników Windows, a w ciągu ostatnich miesięcy udziały IE na komputerach z Windows spadły o 60%. Microsoft wolałby nie zajmować się IE i całkowicie poświęcić się rozwojowi Edge'a. Firma zapowiada wypuszczenie wersji Edge'a opartego na google'owskim Chromium. Pozostaje pytanie, czy wobec spadającego zainteresowania Edge'em tworzenie nowej wersji przeglądarki ma sens.
      Nie najlepiej radzi sobie też Firefox. We wrześniu jego rynkowe udziały zwiększyły się o 0,3% i wynoszą obecnie 8,7%. To już czwarty miesiąc z rzędu, gdy udziały tej przeglądarki są niższe niż 9%. W ciągu ostatniego roku Firefox stracił niemal 1 pp udziałów. Nic nie wskazuje na to, by przeglądarka Mozilli miała odzyskać rynek. Przed dwoma laty jej rynkowe udziały wynosiły 11,4%. Jedynie przez 3 z ostatnich 18 miesięcy do Firefoksa należało więcej niż 10% rynku.
      Obecnym zwycięzcą konkurencji na rynku przeglądarek jest Chrome do którego należy 68,5% rynku. To o 0,1% mniej niż w rekordowym dla tej przeglądarki lipcu bieżącego roku. W ciągu roku udziały Chrome'a wzrosły o 2,1 punktu procentowego, a obserwacja obecnych trendów pozwala wysnuć przypuszczenie, że do maja przyszłego roku udziały Chrome'a wyniosą ponad 70%.
      Media prześledziły dane firmy Net Applications od stycznia 2005 roku i stwierdziły, że jak dotąd na przestrzeni ostatnich 14 lat najlepszymi wynikami mógł pochwalić się Internet Explorer. W styczniu 2005 roku należało do niego aż 89,4% rynku. Firefox posiadał wówczas 5,6% udziałów, Netscape Navigator miał 2% rynku, a Safari 1,7%. Do grudnia 2008 roku udziały IE spadły do obecnego poziomu Chrome'a.
      Obecnie do Safari należy 4,4% rynku, a Opera posiada 1,4%.

      « powrót do artykułu
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Zaoferowana przez Google’a nagroda za złamanie zabezpieczeń Chrome’a zachęciła hackerów do działania. Przeglądarka Google’a jako pierwsza poddała się uczestnikom konkursu Pwn2Own. W ubiegłym roku żaden z hackerów nie próbował się do niej włamać. Tym razem było inaczej i nie pomogło łatanie przeglądarki na kilka dni przed konkursem. Współzałożyciel francuskiej firmy VUPEN Chaouki Bekrar i jego zespół wykorzystali dwie dziury typu zero-day w Chrome do przejęcia kontroli nad komputerem z w pełni załatanym 64-bitowym Windows 7.
      Bekrar powiedział, że znalezienie dziur i napisanie odpowiedniego kodu zajęło 6 tygodni. Musieliśmy użyć dwóch dziur. Za pomocą pierwszej obeszliśmy technologie zabepieczające DEP i ASLR w Windows, a druga umożliwiła nam wyjście poza „piaskownicę“ Chrome’a. Nie chciał zdradzić, czy luka działa na kodzie Google’a czy firmy trzeciej. To była dziura typu use-after-free [związana z nieprawidłowa alokacją pamięci po jej zwolnieniu - red.] w domyślnej instalacji Chrome’a. Nasz kod działa na domyślnej instlacji, więc nie ma znaczenia, czy wykorzystuje on [dostarczony wraz z przeglądarką - red.] kod firmy trzeciej - mówi.
      Podczas demonstracji Bekrar stworzył spreparowaną witrynę, a gdy odwiedzono ją za pomocą komputera wyposażone w Chrome, doszło do automatycznego ataku i otwarcia Kalkulatora poza „piaskownicą“. Nie jest wymagana żadna interakcja ze strony użytkownika, żadne dodatkowe kliknięcia. Wchodzimy na stronę i program jest uruchamiany.
      Bekrar pochwalił jednocześnie Chrome’a. Jego zdaniem Google stworzył bardzo bezpieczny sandbox i Chrome jest jedną z najbezpieczniejszych przeglądarek.
      Drugą przeglądarką, która poddała się atakom, była Safari zainstalowana w systemie Mac OS X. Również i ona padła ofiarą ekspertów z VUPEN. Atak przeprowadzono w zaledwie 5 sekund, co każe poważnie zastanowić się nad prawdziwością poglądu, jakoby Mac OS X był bezpieczniejszy od Windows. Zdaniem hackerów, wcale tak nie jest. System Apple’a nie dość, że korzysta tylko z technologii ASLR, a nie używa DEP, to dodatkowo jest ona źle zaimplementowana. Ataku na Safari dokonano za pośrednictwem silnika WebKit, który zawiera wiele dziur. Co prawda z WebKita korzysta też Chrome, jednak Google znacznie poprawił kod silnika, dzięki czemu jego przeglądarka jest bezpieczniejsza.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...