Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Antyszwed

big bang theory

Recommended Posts

Mnie osobiście boli, że twórcy serialu Sheldona posłali w jedną stronę (tę dobrą), a całą resztę w drugą. A szkoda, bo czwórka takich indywidualności to dopiero byłby fun (a przecież od tego się zaczęło).

 

Z sezonów najbardziej przypadł mi do gustu 3 ;)

 

P.S. Jak w drugim sezonie zobaczyłem na ekranie G. Smoota to omało nie spadłem z fotela :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

no w sumie racja,ale czy to twórcy czy po prostu postać od samego początku no i aktor był aż tak dobry? hmm chyba jednak twórcy,w końcu na początku rzeczywiście nie było dominacji fajności Sheldona.spytam kolegę z filmoznastwa co o tym sądzi (poza tym dopiero zaczynamy trzeci sezon)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaczynamy 4 sezon ;)

 

W pilocie widać było koncepcję "dwóch Sheldonów", z drugiej jednak strony ciężko byłoby innym dotrzymać kroku Parsonsowi, gdyż jego kreacja jest naprawdę wspaniała, a on sam to wielki talent.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z jednej strony, dość dziwne - serial jest naprawdę popularny. Z drugiej - to tylko kolejny, wcale nie jakoś specjalnie udany sitcom.

 

Tyle z Kopalnią tu związku, że bohaterami są naukowcy, a serial luźno nawiązuje do kwestii naukowych. W sposób całkowicie anegdotyczny, bez żadnych głębszych eksploracji. O ile się orientuję, nadaje bądź nadawało go nawet Discovery (nie wiem czy polskie). Zadziwiające!

 

Tęsknota za poprawnie rozpisanymi równaniami na tablicach światów przedstawionych okazała się silniejsza, niż intelektualna potrzeba namysłu nad tym, czy rzeczywiście serial w rodzaju TBBT pełni - lub wręcz czy w ogóle może pełnić - jakąkolwiek rolę edukacyjną.

Share this post


Link to post
Share on other sites

True, już więcej związku z nauką w serialach Numb3rs czy IT Crowd. ;)

 

IT Crowd, choć przecudnie śmieszny, całkiem moim zdaniem odpada pod tym względem - wątki czysto naukowe pojawiają się wyłącznie w TBBT. Roy-a ciężko w ogóle nazwać geekiem, ogólnie inteligencją specjalnie nie grzeszy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakież to wątki naukowe pojawiają się w TBBT? Jak pisałem - czysto anegdotyczne. W IT Crowd mamy chociaż socjologiczne i psychologiczne obserwacje związane z pracą w firmie oraz stosunkami jakie czasami łączą działy IT z resztą pracowników. To znacznie więcej - pod względem rzeczywistości jakoś związanej z pracą naukową lub techniczną - niż w TBBT.

 

W TBBT ciekawy jest Sheldon - jako postać z którą identyfikują się osoby z Zespołem Aspengera. To, obok Penny, właściwie jedyny bohater warty głębszej uwagi. Penny jest postacią niezbędną dla wielu bardziej interesujących interakcji. Sezon 4 spotkał się z tak chłodnym przyjęciem m.in. przez zmarginalizowanie tych wątków. Poza tym to zwyczajny, często antyedukacyjny (np. stosunek do kobiet jak w Dwóch i pół) sitcom.

 

Przyznam jednak, że gdzieś w okolicach połowy drugiego sezonu, staje się znacznie lepszy, niż to się z początku wydaje. Może żartów luźno związanych z nauką jest mniej, ale za to postacie nabierają jakiejkolwiek głębi. Poprawia się również narracja, która częściej rozgałęzia się w równoległe wątki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...