Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

128 gigabajtów na karcie SD

Rekomendowane odpowiedzi

Lexar Media zaprezentowała najbardziej pojemne karty SD w historii. W firmowej ofercie znalazły się właśnie 64- i 128-gigabajtowe karty Lexar Professional Class 10 133x SDXC. Urządzenia powstały przede wszystkim z myślą o zastosowaniu ich w kamerach HD, a producent gwarantuje, że minimalna prędkość transferu z kart wynosi 20 megabajtów na sekundę. Karty są zgodne z nową specyfikacją, dzięki której w przyszłości na rynek mają trafić urządzenia o pojemności do 2 terabajtów i prędkości transferu do 104 MB/s.

Chętni do kupienia nowych kart Lexara powinni upewnić się, że ich urządzenia obsługują karty SDXC. Ponadto kartom tym niedługo wyrośnie konkurencja, gdyż trwają prace nad standardem CompactFlash 6.0, który ma przyczynić się do powstania kart o pojemności 2 terabajtów i transferach rzędu 500 MB/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • przez KopalniaWiedzy.pl
      W ofercie firmy Transcend znalazła się przeznaczona dla profesjonalistów karta pamięci 600x CompactFlash Ultimate. Urządzenie o pojemności 64 GB jest zgodne ze specyfikacją VPG-20 i zapewnia transfer danych do 90 MB/s.
      Dzięki dużej pojemności i szybkiemu transferowi danych karta nadaje się do płynnego zapisu wideo o przepływności do 20 MB/s. Urządzenie pozwala na zapisanie tysięcy zdjęć lub ponad 3 godzin materiału wideo o rozdzielczości 1080p z bitrate’em 38,6 Mb/s.
      Producent objął kartę dożywotnią gwarancją. Cena urządzenia nie jest jeszcze znana.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      SanDisk zaoferował kartę SD... jednokrotnego zapisu. Urządzenie WORM (write once, read many) ma służyć jako bezpieczne archiwum danych. Jednogigabajtowa karta jest w stanie przechowywać informacje przez 100 lat. Raz zapisanych danych nie można usunąć ani zmienić. Karta przyda się np. policji. Po wykonaniu zdjęć na miejscu zbrodni można je przegrać na komputer, ale pozostaną też niezmienione na karcie, dzięki czemu mogą posłużyć jako dowód, iż przedstawione sądowi obrazy nie zostały zmanipulowane.
      Pierwsze karty już trafiły do japońskiej policji. W Kraju Kwitnącej Wiśni pewne rodzaje przestępstw nie ulegają przedawnieniu. Dlatego bardzo ważne jest, by dowody mogły być przechowywane przez dziesiątki lat. Policja wykonuje zdjęcia na kliszach, jednak ulegają one z czasem degradacji i są niewygodne w przechowywaniu. Karty WORM rozwiązują oba problemy.
      Kartami WORM zainteresowali się nie tylko Japończycy. Policje w kilku krajach świata, np. w USA, też prowadzą ich testy.
      Dane z karty WORM może odczytać każde urządzenie kompatybilne ze standardem SD. Jednak zapis jest dokonywany za pomocą dedykowanych urządzeń, a zatem użytkownicy kart będą musieli zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      W niedalekiej przyszłości w sklepach mogą pojawić się karty pamięci o pojemności do 2 terabajtów. Będzie to możliwe dzięki nowej specyfikacji SDXC. Już w przyszłym roku do sprzedaży trafią 64-gigabajtowe karty SD, a w przyszłości - jak zapewnia Kevin Schader, jeden z dyrektorów SD Association - możliwe będzie wyprodukowanie 2-terabajtowej karty.
      SD Association ma około 1100 członków. Są wśród nich Toshiba, SanDisk czy Panasonic. Niektóre z tych firm już ogłosiły, że będą wykorzystywały specyfikację SDXC. Zakłada ona nie tylko zwiększenie pojemności, ale też czterokrotne przyspieszenie transferu danych. Ma się on odbywać z prędkością 104 mebagajtów na sekundę, a w przyszłości osiągnąć 300 MB/s. Pierwsze karty SDXC będą jednak wolniejsze. Dane będą przesyłane z prędkością 52 MB/s. Nowe karty będą kompatybilne wstecz ze starszymi czytnikami SD.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Samsung Electronics wyprodukował 4-gigabajtowy układ pamięci dla telefonów komórkowych. Zdaniem firmy, wyeliminuje to potrzebę stosowania w komórkach osobnych kart pamięci.
      W jednym module koreański gigant pomieścił dwa 16-gigabitowe układy NAND, kość DRAM, której celem jest wspomożenie w pracy procesora, o pojemności 1 gigabita oraz kolejny układ NAND, tym razem 2-gigabitowy, który jest odpowiedzialny za całość pracy telefonu.
      Samsung wykorzystał interfejs eMMC, bazujący na standardzie MultiMedia Card Association (MMCA) dla pamięci wbudowanych. Dzięki temu uniknął kłopotów z różnymi interfejsami dla różnych kości NAND. Standard MMCA pozwala bowiem na stworzenie dla nich jednego oprogramowania.
      Urządzenie Samsunga nie tylko upraszcza i przyspiesza produkcję telefonów, ale pozwala również na zmniejszenie rozmiarów tych urządzeń.
      Próbki nowej kości, nazwanej moviMCP, są już dostępne dla producentów telefonów komórkowych. Ich ceny nie ujawniono.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...