Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Karta dla profesjonalistów

Recommended Posts

W ofercie firmy Transcend znalazła się przeznaczona dla profesjonalistów karta pamięci 600x CompactFlash Ultimate. Urządzenie o pojemności 64 GB jest zgodne ze specyfikacją VPG-20 i zapewnia transfer danych do 90 MB/s.

Dzięki dużej pojemności i szybkiemu transferowi danych karta nadaje się do płynnego zapisu wideo o przepływności do 20 MB/s. Urządzenie pozwala na zapisanie tysięcy zdjęć lub ponad 3 godzin materiału wideo o rozdzielczości 1080p z bitrate’em 38,6 Mb/s.

Producent objął kartę dożywotnią gwarancją. Cena urządzenia nie jest jeszcze znana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • By KopalniaWiedzy.pl
   Firma Transcend wzbogaca ofertę specjalistycznych modułów pamięci o nową linię kości: SO-DIMM i Long-DIMM. Dzięki wysokiej jakości komponentom prezentowane pamięci doskonale nadają się do obsługi aplikacji wymagających stałej i stabilnej pracy, które są  wykorzystywane w systemach wbudowanych, urządzeniach medycznych czy przemysłowych.
   Nowe moduły  przeszły rygorystyczne testy pracy w szerokim zakresie temperatur od -40 do 85 stopni C. Pozwala to na niezakłócone funkcjonowanie pamięci w trudnych warunkach. Pogrubione obwody drukowane (PCB) oraz powłoka złota 10 razy grubsza niż w standardowych obwodach, zapewniają nowym modułom Transcenda  podwyższoną odporność na częste wpinanie i wypinanie oraz  lepszą jakość sygnału. Specjalne kondensatory gwarantują stabilne napięcie wyjściowe. Tak opracowana architektura pozwala na wydajną i niezachwiana pracę aplikacji o podwyższonym priorytecie działania.
   Moduły SO-DIMM występują w wersjach: DDR 512MB 400MHz, 1-2GB DDR2 533/667/800MHz oraz 1-4GB DDR3 1333MHz. Moduły Long-DIMM występują w wersjach: 1-4GB DDR3 1333MHz.
   Prezentowane produkty dostępne są na specjalne zamówienie u dystrybutora. Kości objęto dożywotnią gwarancją.
  • By KopalniaWiedzy.pl
   Lexar Media zaprezentowała najbardziej pojemne karty SD w historii. W firmowej ofercie znalazły się właśnie 64- i 128-gigabajtowe karty Lexar Professional Class 10 133x SDXC. Urządzenia powstały przede wszystkim z myślą o zastosowaniu ich w kamerach HD, a producent gwarantuje, że minimalna prędkość transferu z kart wynosi 20 megabajtów na sekundę. Karty są zgodne z nową specyfikacją, dzięki której w przyszłości na rynek mają trafić urządzenia o pojemności do 2 terabajtów i prędkości transferu do 104 MB/s.
   Chętni do kupienia nowych kart Lexara powinni upewnić się, że ich urządzenia obsługują karty SDXC. Ponadto kartom tym niedługo wyrośnie konkurencja, gdyż trwają prace nad standardem CompactFlash 6.0, który ma przyczynić się do powstania kart o pojemności 2 terabajtów i transferach rzędu 500 MB/s.
  • By KopalniaWiedzy.pl
   SanDisk zaoferował kartę SD... jednokrotnego zapisu. Urządzenie WORM (write once, read many) ma służyć jako bezpieczne archiwum danych. Jednogigabajtowa karta jest w stanie przechowywać informacje przez 100 lat. Raz zapisanych danych nie można usunąć ani zmienić. Karta przyda się np. policji. Po wykonaniu zdjęć na miejscu zbrodni można je przegrać na komputer, ale pozostaną też niezmienione na karcie, dzięki czemu mogą posłużyć jako dowód, iż przedstawione sądowi obrazy nie zostały zmanipulowane.
   Pierwsze karty już trafiły do japońskiej policji. W Kraju Kwitnącej Wiśni pewne rodzaje przestępstw nie ulegają przedawnieniu. Dlatego bardzo ważne jest, by dowody mogły być przechowywane przez dziesiątki lat. Policja wykonuje zdjęcia na kliszach, jednak ulegają one z czasem degradacji i są niewygodne w przechowywaniu. Karty WORM rozwiązują oba problemy.
   Kartami WORM zainteresowali się nie tylko Japończycy. Policje w kilku krajach świata, np. w USA, też prowadzą ich testy.
   Dane z karty WORM może odczytać każde urządzenie kompatybilne ze standardem SD. Jednak zapis jest dokonywany za pomocą dedykowanych urządzeń, a zatem użytkownicy kart będą musieli zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt.
  • By KopalniaWiedzy.pl
   W ofercie firmy Transcend znajdziemy nowe klipsy USB z rodziny JetFlash 500. Urządzenia wyposażono w mechanizm chowania wtyczki USB, dzięki czemu ochronimy ją przed uszkodzeniem, a jednocześnie nie będziemy musieli martwić się ewentualnym zgubieniem zatyczki.
   Dodatkową zaletą JetFlasha 500 jest wytrzymała obudowa, odporna na uderzenia i upadki z wysokości, oraz solidne mocowanie złącza, które nie obluzuje się nawet po dłuższym czasie użytkowania.
   Transcend oferuje różnokolorowe USB o pojemnościach od 2 do 32 gigabajtów.
   Ceny urządzeń wahają się od 19 do 287 złotych, a producent objął je dożywotnią gwarancją.
  • By KopalniaWiedzy.pl
   W niedalekiej przyszłości w sklepach mogą pojawić się karty pamięci o pojemności do 2 terabajtów. Będzie to możliwe dzięki nowej specyfikacji SDXC. Już w przyszłym roku do sprzedaży trafią 64-gigabajtowe karty SD, a w przyszłości - jak zapewnia Kevin Schader, jeden z dyrektorów SD Association - możliwe będzie wyprodukowanie 2-terabajtowej karty.
   SD Association ma około 1100 członków. Są wśród nich Toshiba, SanDisk czy Panasonic. Niektóre z tych firm już ogłosiły, że będą wykorzystywały specyfikację SDXC. Zakłada ona nie tylko zwiększenie pojemności, ale też czterokrotne przyspieszenie transferu danych. Ma się on odbywać z prędkością 104 mebagajtów na sekundę, a w przyszłości osiągnąć 300 MB/s. Pierwsze karty SDXC będą jednak wolniejsze. Dane będą przesyłane z prędkością 52 MB/s. Nowe karty będą kompatybilne wstecz ze starszymi czytnikami SD.
×
×
 • Create New...