Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Wysoko wydajne pamięci z chłodzeniem wodnym

Recommended Posts

OCZ Technology, znany producent układów pamięci, przygotował nowe produkty przeznaczone dla największych fanatyków technologii komputerowych. Najnowsze kości OCZ pracują z częstotliwością 1150 megaherców, a taktowanie zegara może zostać podniesione powyżej tej granicy, o ile użytkownik zastosuje specjalne chłodzenie wodne.

Seria FlexXLC korzysta z hybrydowego systemu chłodzącego, na który składa się tradycyjny radiator korzystający z chłodzenia powietrzem oraz miedziany moduł chłodzenia płynem. OCZ samo nie produkuje wszystkich urządzeń koniecznych do zapewnienia chłodzenia płynem, więc użytkownik powinien nabyć je na własną rękę.

Kości DDR2 PC2-9200 FlexXLC Edition charakteryzują się opóźnieniami rzędu 5-5-5-18, a do pracy potrzebują prądu o niezwykle wysokim jak na takie urządzenia napięciu 2,35 wolta. Aby zapewnić stabilną pracę tak szybkich kości, OCZ nie tylko zmuszone było podnieść napięcie. Do produkcji kości firma wykorzystała też 8-warstwową płytkę drukowaną, która jest znacznie droższa, niż standardowe płytki z mniejszą liczbą warstw. OCZ zapewnia, że dzięki takim rozwiązaniom, po włączeniu chłodzenia wodnego, kości pracują stabilnie z zegarem o częstotliwości 1200 MHz.

PC2-9200 FlexXLC będą sprzedawane w 2-gigabajtowych zestawach (2x1024 MB).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Similar Content

    • By KopalniaWiedzy.pl
      OCZ Technology zaprezentowało dyski SSD z rodziny Octane SATA 3.0 i SATA 2.0. To pierwsze 2,5-calowe SSD o pojemności 1 terabajta.
      Urządzenia Octane korzystają z platformy Endilinx Everest, co zapewnia odczyt z prędkością 560 MB/s oraz 45 000 operacji wejścia/wyjścia na sekundę.
      Dyski wyposażono w dwurdzeniowe procesory i do 512 megabajtów pamięci cache. W sprzedaży znajdą się modele o pojemności 128, 256, 215 i 1024 gigabajtów. Prędkość odczytu urządzeń Octane (SATA 3.0) wyniesie 560 MB/s, a prędkość zapisu - 400 MB/s. W przypadku urządzeń Octane-S2 (SATA 2.0) wartości te będą wynosiły, odpowiednio, 275 i 265 megabajtów na sekundę.
      Octane trafią na rynek 1 listopada.
    • By KopalniaWiedzy.pl
      Firma OCZ Technology ogłosiła, że z końcem lutego wycofa się z rynku układów pamięci DRAM. Rynek ten przeżywa obecnie kryzys, a OCZ woli skupić się produkcji SSD.
      Biorąc pod uwagę słabość rynku RAM i rosnące potrzeby kapitałowe firmy na rynku SSD, rada nadzorcza zdecydowała, że w najlepszych interesie akcjonariuszy leży przyspieszenie planu zaprzestania produkcji modułów DRAM do końca bieżącego roku podatkowego, czyli do 28 lutego 2011 roku. W kolejnych latach podatkowych należy zatem spodziewać się, że sprzedaż naszych produktów DRAM będzie minimalna, o ile w ogóle będą sprzedawane - czytamy w oświadczeniu OCZ.
      Do podjęcia takiej decyzji przyczyniły się z pewnością coraz lepsze wyniki finansowe na rynku SSD. W trzecim kwartale bieżącego roku podatkowego wpływy z tego typu produktów wzrosły dwukrotnie, a produkcja SSD daje już 78% przychodów OCZ Technology. Firma skupi się zatem przede wszystkim na produkcji dysków twardych, ale wciąż będzie wytwarzała też pamięci flash i zasilacze.
      Zanim DRAM OCZ znikną z rynku do sklepów trafią jeszcze kości z rodziny Fatal1ty przeznaczone dla platformy Sandy Bridge oraz moduły XMP.
    • By KopalniaWiedzy.pl
      W ofercie OCZ Technology znalazł się 4-gigabajtowe kości DDR3 taktowane zegarem o częstotliwości 2133 MHz. Układy pracują przy napięciu 1,65 wolta. Są sprzedawane w dwu- i trzykanałowych zestawach o łącznej pojemności, odpowiednio, 8 i 12 gigabajtów. Kości zostały objęte dożywotnią gwarancją, a ich użytkownik ma prawo do korzystania z pomocy technicznej.
      OCZ proponuje trzy rodziny nowych układów. FlexEX jest przeznaczona dla doświadczonych overclockerów, Reaper HPC powstały z myślą o zastosowaniach profesjonalnych, a Platinum jest skierowane dla graczy i użytkowników domowych.
    • By KopalniaWiedzy.pl
      W ofercie firmy OCZ Technolgy znalazł się 3,5-calowy dysk SSD. Urządzenie może przechować terabajt danych.
      Dotychczas dyski SSD były produkowane przeważnie w formatach 1,8 i 2,5 cala. Powstawały więc przede wszystkim z myślą o zastosowaniu ich w notebookach i netbookach. OCZ wyprodukowało typowy dysk dla pecetów, a dzięki większym wymiarom możliwe było zwiększenie jego pojemności do takiej, która dorównuje standardowym HDD.
      Urządzenie Colossus 3,5 Solid State Drive odczytuje dane z prędkością 260 megabajtów na sekundę. Prędkość zapisu informacji jest identyczna. Jest też w stanie przeprowadzić 14 000 operacji wejścia/wyjścia w ciągu sekundy.
      Produkty z linii Colossus objęte są 3-letnią gwarancją, a ich średni czas bezawaryjnej pracy wynosi 1,5 miliona godzin.
    • By KopalniaWiedzy.pl
      OCZ Technologies zaprezentowało nowy system chłodzący dla układów pamięci z serii ReaperX. System Reapar HPC to ciepłowód składający się z podwójnego zestawu metalowych rurek połączonych z radiatorem. Wpuszczone są one w układ pamięci tak, że każda zamontowana w nim kość ma bezpośredni kontakt z rurkami odbierającymi nadmiar ciepła.
      Same układy Reaper DDR2 PC2-6400 stworzone zostały z myślą o graczach. Ich opóźnienia wynoszą zaledwie 4-4-3-15, kości zostały wyposażone w technologię Enhaced Performace Profiles SPD, dzięki którym automatycznie dostosowują swoją wydajność do wymagań najnowszych chipsetów Nvidii obsługujących tryb SLI.
      ReaperX będą dostępne jako pojedyncza kość o pojemności 2 GB lub jako 4-gigabajtowy zestaw. Są to kości niebuforowane, objęte dożywotnią gwarancją.
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...